Súkromný ostrov je v predaji za cenu, ktorá vám vyrazí dych

1304

V Austrálii je na predaj súkromný ostrov za cenu, ktorá vyrazí dych nie len Austrálčanom. Takáto lukratívna ponuka sa nevidí každý deň a aj preto nemá núdzu o záujemcov.

Súkromný ostrov je v predaji a čo sa týka sumy, tá je naozaj výborná a predstavuje približne iba polovicu hodnoty domu napr. v Sydney. Ostrov Wade je vzdialený od mesta Canberra len 90 minút jazdy a jeho cena sa momentálne pohybuje vo výške 600 000 až 650 000 dolárov.

Ak to porovnávame s tamojšími podmienkami, táto suma je tiež zhruba rovnaká ako domová jednotka s dvoma spálňami v najdrahšom meste Austrálie.

Photo by youtube

Jeho rozloha je 92 hektárov a nachádza sa v blízkosti historického mesta Wee Jasper, ktoré nik nevlastní. Mesto leží na jazere Burrinjuck a to môže dopomôcť k rozvinutiu napr. ekologického rekreačného strediska.

Predajca L.J. Hooker uviedol, že tento nedotknutý ostrovček kombinuje súkromie s prístupom k neďalekým kozmopolitným lokalitám. „Získate súkromie, ktoré by ste očakávali iba v odľahlých častiach sveta, no s výbornými reštauráciami a miestnymi zariadeniami, ktoré sa nachádzajú neďaleko,“ uviedol.

Ostrov začal predávať začiatkom apríla. Od mesta Sydney je vzdialený tri a pol hodiny jazdy autom. Predchádzajúci majitelia plánovali pred 13 rokmi vybudovať na ostrove samostatné chalúpky, ktoré by boli prístupné loďou, no z toho napokon vzišlo.

L.J. Hooker povedal, že ponúka prístup k voľne žijúcim zvieratám, rybárstvu, bushwalkingu, jaskyni a vodnému lyžovaniu. Spoluvlastník Nic Salter-Harding má sídlo v Dickson v Canberre a uviedol, že odkedy bola táto ponuka zverejnená, dostal už stovky otázok. „Toto je úplne jedinečná príležitosť. Je to ponuka, ktorú dostanete raz za život a neverím, že v blízkej budúcnosti znova nájdete niečo podobné.“

Pán Salter-Harding povedal, že o ostrov už prejavil záujem chovateľ, ktorý chce niekde pásť svoj dobytok, cirkevná skupina, ktorá chce niekde tráviť víkendy či dovolenky a tiež spoločnosť, ktorá by tam postavila útočisko.

Viac záberov tohto ostrova si môžete pozrieť tu:

Zdroj: dailymail

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre