Suveníry, ktoré si nechávali sérioví vrahovia. Sú desivé, bizarné a hlavne usvedčujúce.

8162

Psychológ či klinický psychiater by to rozhodne vedel rozobrať detailnejšie, vysvetliť mechanizmy zmýšľania a správania mnohých sériových vrahov, objasniť príčinu, prečo si niektorí vrahovia od svojich obetí nechávajú isté suveníry, ktoré sú naozaj rozmanité. Od obyčajných kusov oblečenia cez prameň vlasov alebo prsty až po niečo bizarné ako napríklad šperky. 

Málokedy však títo zločinci vezmú peniaze alebo skrátka niečo, čo má hodnotu, možno preto, že len zriedka sa jedná o lúpežnú vraždu. Nemajú zámer získať peniaze, pravdepodobne im záleží na pocite moci, nadradenosti alebo im môže ísť o pomstu. 

Aké “trofeje” si teda vrahovia nechávajú pre svoje vlastné potreby, na pamiatku? Niektoré sú naozaj zvláštne a nepochopiteľné. Možno je to ich úchylka, ale častokrát aj veľká chyba – nakoľko nie zriedka práve vďaka týmto predmetom alebo častiam, boli nakoniec vrahovia usvedčení. Nepochybne to však ani v najmenšom neľutujú. 

Ed Gein vyrábal masky s tvárami svojich obetí

Ed Gein 1957
Zdroj: britannica.com

Ide o notoricky známu postavu histórie, muža, ktorý začínal ako vykrádač hrobov a nekrofil. Koncom 50. rokov minulého storočia sa ale rozhodol urobiť vo svojej „kariére” krok vpred a presunul sa rovno k vraždeniu. A veru nezaháľal. Jeho zbierka pamätných predmetov bola naozaj rozsiahla. 

V jeho dome sa našli stoličky potiahnuté ľudskou kožou, misky vyrobené z lebiek, masky z ľudských tvárí, ale našli sa aj orgány pohodlne uložené v krabici. 

Ivan Milat si nechával kempingové vybavenie svojich obetí

107091412 9c0b4786 1a57 4f06 bf54 4e3852521b40
Zdroj: britannica.com

Austrálčan Ivan Milat uniesol, zabil a následne v lese pochoval najmenej 7 ľudí. Šťastné číslo, nie?  Keď ho príslušné zložky konečne vypátrali a uväznili, v jeho dome sa našla hromada bežného kempingového vybavenia vrátane spacích vakov a oblečenia, ktoré ale patrili jeho obetiam. 

Alex Mengel vyrobil parochňu na hlave

Alex Mengel Mugshot
Zdroj: britannica.com

Alex Mengel bol podozrivý zo zabitia policajta, dôstojníka hliadky. O nejaký čas neskôr ale naozaj zabil ženu, z pokožky ktorej si urobil parochňu. V kradnutom vozidle sa mu takmer podarilo ujsť. Avšak zastavila ho policajná hliadka a okrem parochne ho usvedčili aj zbrane, ktoré sa v aute nachádzali. O necelé dva mesiace ho zastrelili pri po pokuse o útek počas prevozu z väzenia. 

Ted Bundy si vystavoval hlavy svojich obetí

Ted Bundy trial Florida Tallahassee 1979
Zdroj: britannica.com

Predpokladaný počet jeho obetí sa vyšplhal takmer až po číslo tridsať! Medzi jeho bežnú prax vraždenia bolo oddelovanie hláv svojich obetí a ich dekorovanie v rámci jeho bytu. 

Akoby to však bolo málo, s bezhlavými a rozkladajúcimi sa telami žien neraz súložil.

Ahmad Suradji pil sliny svojich obetí

images 3 jpg1
Zdroj: britannica.com

Indonézsky zločinec Ahmad Suradji veril, že má moc čarodejníka a aby ho nikdy neopustila, ale len rástla na sile, zavraždil 42 žien, od ktorých si chcel vziať ďalšiu moc, to ho malo posilniť. Zabil ich za pomoci kábla a ich telá pochoval rituálnym spôsobom. To hrôzostrašné a nechutné na tom je, že celý rituál zahŕňal získanie a vypitie slín obete. 

Nakoniec bol za svoje ohavné zločiny zatknutý a popravený.

Robert Hansen si nechával šperky svojich obetí

serial killer robert hansen revised 2
Zdroj: britannica.com

Bol známy niekoľkými únosmi žien, ktoré vzal na osobnom lietadle na chatu v odľahlej oblasti, kde ich znásilnil a následne zavraždil. Údajne takto zavraždil 17 žien. 

Po jeho zadržaní sa zistilo, že svojím obetiam bral šperky, ktoré si schoval ako suvenír. 

Dennis Rader si nechal vodičské preukazy svojich obetí

70668157007 ap btk killer 1
Zdroj: britannica.com

Pomerne známy vrah, ktorý dostal aj svoju vlastnú prezývku – bind, torture, kill – spútať, mučiť, zabiť, si ako suveníry od svojich obetí bral ich vodičské preukazy.

Zdroj 

Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.