Švédsky McDonald’s pokračuje vo svojom úsilí ochraňovať včely – v billboardoch stavajú týmto užitočným zvieratkám hotely

230

Mcdonald’s vo Švédsku sa stará o včely príkladne. Nedávno sme vám písali o ich malom špeciálnom domčeku postavenom práve pre tento užitočný hmyz a dnes už podnikol tento fast-foodový reťazec ďalší z ich chvályhodných krokov. Ich čin tak ešte oveľa výraznejšie upozorní na krízu, ktorá sa týka včiel. Keďže ich kolónie umierajú skutočne vysokým tempom, mali by sa tým začať zaoberať naozaj všetci. Pozitívne je, že aktívne pomáhajú aj takéto veľké spoločnosti.

Tentoraz začal rovnaký McDonald’s s výstavbou malých včelích hotelov na zadnej strane svojich billboardov. Až 30% včiel v krajine je ohrozených hlavne preto, že nemajú dostatok odpočívadiel. Spoločnosť sa tak spojila s reklamnou firmou JCDecaux, aby zmenili jednu stranu svojich billboardov na malé hotely. McDonald’s investuje ročne viac ako 1,8 miliardy dolárov do reklamy a propagácie, pričom sa snaží kultivovať imidž starostlivosti a ekologickej spoločnosti. Aj keď je toto lokalizované úsilie na podporu biodiverzity včiel veľké, tak v súčasnosti existuje zatiaľ 6 takýchto maličkých hotelov postavených pre tieto užitočné zvieratká.

Síce iba 50% obalov spoločnosti Mcdonald’s pochádza z trvalo udržateľných zdrojov a iba 10% reštaurácií v súčasnosti recykluje, tak snažia sa podnikať postupné kroky na zlepšenie situácie. „Naši zákazníci nám povedali, že odpad z obalov je najvyšším environmentálnym problémom, ktorým by chceli, aby sme sa zaoberali,“ uviedla vo vyhlásení Francesca Debiase, vedúca dodávateľského reťazca spoločnosti McDonald’s. Do roku 2025 plánuje spomínaný reťazec dosiahnuť, aby až 100% obalov pochádzalo z obnoviteľných, recyklovaných alebo certifikovaných zdrojov a chcú tiež zabezpečiť recyklovanie vo všetkých svojich reštauráciách.

Takéto veľké ciele a sľuby nie je vždy ľahko dosiahnuť, dôležitá je ale snaha a neraz aj tvrdá práca. Iba čas ukáže ako sa s týmito výzvami táto známa značka popasovať.

 

Zdroj

Foto: Boredapanda

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre