Svetová značka Versace oznámila, že na výrobu odevov už nebude využívať zvieraciu kožušinu

682

Talianska módna spoločnosť Versace práve oznámila, že sa pripája k neustále rastúcemu zoznamu dizajnérskych značiek, ktoré chcú odstrániť kožušinu zo svojich odevov, kvôli ktorej sa neustále zabíjajú nevinné zvieratá.

Donatella Versace v interview pre časopis The Economist uviedla, že spoločnosť jej rodiny už nechce používať tento materiál, pretože „sa necíti dobre“. „Kožušina? Nie už stačilo, „povedala Versace. „Nechcem zabíjať zvieratá kvôli móde.“

versace fotografia
Foto od PriceMinister

Armani, Calvin Klein, Hugo Boss a Ralph Lauren sú len niekoľkými príkladmi módnych firiem, ktoré už odmietli vyrábať odevy z tohto materiálu. Ďalšia talianska módna spoločnosť Furla sa takisto odhodlala k rovnakému kroku.

V októbri značka Gucci uviedla, že chcú vydražiť svoje zvyšné kožušinové výrobky a tieto zisky by následne darovali organizáciám zaoberajúcim sa ochranou zvierat, akou je napríklad aj Humánna spoločnosť Spojených štátov (HSUS).

PJ Smith, ktorý je manažér spoločnosti HSUS, povedal: „S týmto oznámením pomôže Gucci zmeniť spôsob, akým sa luxusný módny priemysel pozerá na zvieratá a za čo ich považuje.“

„Existuje rastúci segment nových, eticky zmýšľajúcich spotrebiteľov, ktorí sa starajú o inováciu a sociálnu zodpovednosť a nechcú mať nič spoločné so zastaranými a vlastne krutými produktmi, medzi ktoré patrí aj kožušina. Gucci to chápe a v dôsledku toho sa rozhodlo konať. “

Módne spoločnosti nie sú jediné, ktoré sa zaujímajú o chov kožušín – nórska vláda tiež prijala v januári legislatívu, ktorá bude vyžadovať, aby všetkých 340 poľnohospodárskych fariem do roku 2025 v krajine zrušili.

Zdroj: goodnewsnetwork

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre