Najväčší odstránený nádor alebo najpružnejšia pokožka – svetové rekordy týkajúce sa ľudského tela, ktoré vás ohromia! 

4713

Vo všeobecnosti by sme svetové rekordy mohli rozdeliť na dve extrémne skupiny – tie, pri ktorých vám padne sánka a budete sa zamýšľať nad tým ako sa to dotyčnému podarilo (v zmysle neskonalého obdivu) a potom sú tu také, ktoré vás svojou bizarnosťou zaujmú a rozosmejú. Nie sú však o nič horšie ako tie v prvej skupine.

Prinášajú slávu a dobrý pocit z toho, že sa človek zapíše na istú dobu nielen do knihy, ale aj do povedomia ľudí. 

V tomto zozname nájdete ženy, mužov, páry, rôzne oblasti v ktorých sa ľudia rozhodli byť neporaziteľný, či už na to museli vynaložiť viac alebo menej úsilia. Niektoré prípady sú však i skôr smutné a rozhodne by ľudia, ktorých sa to týkalo boli radšej, keby sa v žiadnej Guinessovej knihe rekordov neocitli. Nakoniec posúďte sami. 

Najväčší nádor, aký bol vyoperovaný

Screenshot 20231210 152936 com.google.android.youtube edit 34256392502577
Zdroj: ranker.com

Človek, u ktorého nádor narástol až do takých rozmerov, že sa zapísal do Guinessovej knihy svetových rekordov, rozhodne neskákal dva metre do vzduchu nadšením. Išlo o pomerne mladú (len 34-ročnú) ženu, ktorú museli v roku 1991 operovať, aby jej nádor vybrali. Išlo u tumor na pravom vaječníku, ktorý na váhe ukázal neuveriteľné číslo – 130 kilogramov! Dúfajme, že tento rekord nikdy nikto neprekoná.

Najstaršie žijúce siamské dvojčatá

Screenshot 20231210 153009 com.android.chrome edit 34275101575491
Zdroj: ranker.com

Bohužiaľ, lekári len málokedy predpovedajú siamským dvojčatám dlhý život. Avšak, Ronnie a Donnie mali to šťastie, že sa u nich predpoveď lekárov nenaplnila. Vek, ktorého sa dožili predstavoval zázrak a zároveň sa zapísal ako rekordný vek dožitia a to neuveriteľných 63 rokov! Tým prekonali držiteľov rekordu z 19.storočia. 

Najpružnejšia pokožka

Screenshot 20231210 153047 com.android.chrome edit 34284778471844
Zdroj: ranker.com

Garry Turner trpí na veľmi zriedkavé ochorenie, v rámci ktorého sa jeho pokožka stáva nesmierne elastickou. Volá sa to Ehlers-Danlosov syndróm. Muž, ktorému tento syndróm diagnostikovali dokáže svoju pokožku natiahnuť až do dĺžky 15,8 centimetra – toto číslo sa zapísalo ako rekordné. S jeho stavom sa však spája aj viacero nepríjemností, no aspoň môže byť hrdý, že sa niečím preslávil. 

Najväčšie ľudské nohy

largest human feet photo u1
Zdroj: ranker.com

Robert Wadlow sa narodil v roku 1918, vtedy sa však ešte nevedelo ako bude jeho telo vyzerať v dospelosti a že sa zapíše do knihy svetových rekordov. Chvíľu to vyzeralo, že by mohol byť slávny pre svoju výšku – no tam sa našli iní, ktorý ho prekonali. Avšak dĺžku jeho chodidiel neprekonal nikto. Merali neuveriteľných 46 centimetrov. Na jeho počesť bola v jeho rodnom meste postavená socha. 

Najvyšší manželský pár

Sun Ming a Xu Yan sa zosobášili v roku 2009 a v roku 2016 sa zapísali do Guinnessovej knihy rekordov – pomerne veľa úspechu v krátkom čase, nemyslíte? Ide totiž o pár, ktorých výška dokopy dala najvyššie číslo spomedzi všetkých párov na svete. Dokopy merajú krásnych 4,17 metra. 

Najťažšie dvojičky

R edit 34292634597884
Zdroj: ranker.com

Billy Leon a Benny Loyd sa narodili v roku 1946 a do šiestich rokov boli úplne normálnymi zdravými dvojičkami, ktoré ničím nevytŕčali z davu. Potom sa však niečo v ich živote zlomilo a oni začali spoločne priberať neskutočnou až extrémnou rýchlosťou. Dostali sa až po spoločnú hmotnosť 630 kilogramov. Dali sa na wrestling, vďaka čomu si tiež získali istú dávku popularity. Bohužiaľ obaja zomreli v pomerne mladom veku na zlyhanie srdca. 

Najdlhšia brada 

Screenshot 20231210 153242
Zdroj: ranker.com

Brada je dnes síce pomerne moderná, no neustála starostlivosť a upravovanie ale pravdepodobne nebolo nič pre Rama Singha Chauhana z Indie (ten si možno myslel, že čím dlhšia, tým lepšia). 

V Ríme v roku 2010 potvrdili, že má naozaj najdlhšiu brada na svete – merali 5,63 metra. Dnes je však už tento rekord prekonaný.

Zdroj 

Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.