Svetoznámy mikrobus „The Buzz“ od Volkswagenu je späť! No tentoraz bude elektrický

331

Podľa Volkswagenu vyzerá budúcnosť naozaj dobre. Svetoznámy mikrobus od tejto značky je už minulosťou, no nahradí ho nový a bude poháňaný elektrickou energiou.

Nemecká automobilka nedávno oznámila, že do roku 2022 vypustí do sveta elektrickú verziu kultového hippie mikrobusu. Autobus, ktorý sa nazýva The Buzz, je jedným z 30 elektronických modelov, v ktoré spoločnosť dúfa, že uvoľní verejnosti do stanoveného termínu.

Photo by youtube

Okrem prepracovaného autobusu vydal Volkswagen aj koncept pre dva ďalšie modely – hatchback a crossover SUV, ktoré pripravia cestu pre ekologickejšiu budúcnosť áut.

„Pre mňa je koncept Buzz najkrajšie a najzaujímavejšie elektrické vozidlo na svete,“ povedal Dr. Herbert Diess, predseda predstavenstva pre značku Volkswagen v Kalifornii.

„Náš cieľ je jasný: chceme, aby sa plne elektrické pripojené vozidlo stalo bestsellerom po celom svete. Ikonické auto pre túto elektrickú dobu musí byť Volkswagen. Tieto autá ponúknu všetko – a ešte o niečo viac – ako ste videli od iných výrobcov automobilov,“ hovorí Diess. „A cenovo budú oveľa dostupnejšie.“

Navyše, ako prostriedok zosúladenia pre svoju škodlivú históriu motorov poháňaných dieselom a znečisťovaním, WIRED hovorí, že Volkswagen súhlasil s poskytnutím miliónov dolárov na financovanie rozšírenia nabíjacích staníc po celej Amerike.

Pozrite si krátke promo video:

Zdroj: goodnewsnetwork

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre