Top 5 tajomných miest na Zemi, ktoré sa odlišujú od ostatných svojou originalitou

3199

Dnes sa pozrieme na 5 zaujímavých miest na Zemi, ktoré sú nejakým spôsobom fascinujúce. Podobné prírodné úkazy, ktoré nenájdete nikde inde na zemeguli. Mnoho z týchto miest sa stali predmetom záujmu cestovateľov, bádateľov a vedcov z celého sveta. Čítaj ďalej a zisti, aké tajomstvá ukrývajú tieto miesta.

Brána do pekla, Turkménsko – Ohnivý kráter uprostred púšte

Brána do pekla, oficiálne známy ako kráter Darvaza, je pôsobivý prírodný úkaz, ktorý sa nachádza v púšti Karakum v Turkménsku. Tento obrovský ohnivý kráter bol neúmyselne vytvorený geologickým prieskumom v 70. rokoch minulého storočia a odvtedy neustále horí. Tento zvláštny ohnivý kráter je považovaný za jedno z najtajomnejších miest na svete.

Zdroj: YouTube

Salar de Uyuni, Bolívia – Najväčšia soľná plán na svete

Salar de Uyuni je najväčšia soľná pláň na svete a nachádza sa v západnej časti Bolívie. Je to úchvatné miesto, kde sa zdá, že sa zem a obloha stretajú, a to kvôli povrchu, ktorý zrkadlí oblohu. Miesto je plné záhadných a neobvyklých geologických útvarov, ktoré zdobia túto rozsiahlu púšť. Je to ideálne miesto na nezabudnuteľné fotografie do vášho albumu.

Zdroj: YouTube

Jaskyňa trstinovej flauty, Guangxi, Čína – Jaskyňa so zvláštnou akustikou

Jaskyňa trstinovej flauty sa nachádza v provincii Guangxi v Číne a je známa svojou akustikou. Táto jaskyňa má nezvyčajnú povrchovú úpravu z trstinových stebiel. Jaj názov je odvodený práve od týchto stebiel z ktorých sa dajú vyrobiť flauty. Je nádherné osvetlená, a aj preto je to jedna z najkrajších turistických atrakcií.

Zdroj: YouTube

Zhangye Danxia Landform, Čína – Farbami preplnené hory

Zhangye Danxia Landform sa nachádza v provincii Gansu v Číne a sú to hory, ktoré sú úplne pokryté farebnými vrstvami kameňa. Tento zvláštny fenomén bol vytvorený zmesou rôznych minerálov, ktoré sa nahromadili počas geologických procesov. Je to ako ocitnúť sa niekde v rozprávke, aj preto je toto miesto na našom zozname.

Zdroj: YouTube

Fingalova jaskyňa, Škótsko – Kamenné stĺpy a zvláštne zvuky

Fingalova jaskyňa, nachádzajúca sa na ostrove Staffa v Škótsku, je miesto, kde sa zdá, že sa dostávate do iného sveta. Jaskyňa je vytvorená z neobvyklých a krásnych kamenných stĺpov, a je v nej zaujímavá akustika. Jaskyňa bola zaujímavá už v minulosti a známa sa stala aj vďaka škótskemu básnikovi Jamesovi Macphersonovi.

Zdroj: YouTube

Predstavili sme si 5 tajomných miest na Zemi, ktoré sú nádherné, zaujímavé a záhadné zároveň. Každé z týchto miest má svoju jedinečnú históriu a príbeh, ktorý treba objaviť. Ak sa chystáš na cestu, nezabudni sa pozrieť na tieto miesta a objaviť ich krásy vlastnými očami.

Zdroj 

Tomáš Hanták
Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre