Dnes sa pozrieme na 5 zaujímavých miest na Zemi, ktoré sú nejakým spôsobom fascinujúce. Podobné prírodné úkazy, ktoré nenájdete nikde inde na zemeguli. Mnoho z týchto miest sa stali predmetom záujmu cestovateľov, bádateľov a vedcov z celého sveta. Čítaj ďalej a zisti, aké tajomstvá ukrývajú tieto miesta.

Brána do pekla, Turkménsko – Ohnivý kráter uprostred púšte

Brána do pekla, oficiálne známy ako kráter Darvaza, je pôsobivý prírodný úkaz, ktorý sa nachádza v púšti Karakum v Turkménsku. Tento obrovský ohnivý kráter bol neúmyselne vytvorený geologickým prieskumom v 70. rokoch minulého storočia a odvtedy neustále horí. Tento zvláštny ohnivý kráter je považovaný za jedno z najtajomnejších miest na svete.

Zdroj: YouTube

Salar de Uyuni, Bolívia – Najväčšia soľná plán na svete

Salar de Uyuni je najväčšia soľná pláň na svete a nachádza sa v západnej časti Bolívie. Je to úchvatné miesto, kde sa zdá, že sa zem a obloha stretajú, a to kvôli povrchu, ktorý zrkadlí oblohu. Miesto je plné záhadných a neobvyklých geologických útvarov, ktoré zdobia túto rozsiahlu púšť. Je to ideálne miesto na nezabudnuteľné fotografie do vášho albumu.

Zdroj: YouTube

Jaskyňa trstinovej flauty, Guangxi, Čína – Jaskyňa so zvláštnou akustikou

Jaskyňa trstinovej flauty sa nachádza v provincii Guangxi v Číne a je známa svojou akustikou. Táto jaskyňa má nezvyčajnú povrchovú úpravu z trstinových stebiel. Jaj názov je odvodený práve od týchto stebiel z ktorých sa dajú vyrobiť flauty. Je nádherné osvetlená, a aj preto je to jedna z najkrajších turistických atrakcií.

Zdroj: YouTube

Zhangye Danxia Landform, Čína – Farbami preplnené hory

Zhangye Danxia Landform sa nachádza v provincii Gansu v Číne a sú to hory, ktoré sú úplne pokryté farebnými vrstvami kameňa. Tento zvláštny fenomén bol vytvorený zmesou rôznych minerálov, ktoré sa nahromadili počas geologických procesov. Je to ako ocitnúť sa niekde v rozprávke, aj preto je toto miesto na našom zozname.

Zdroj: YouTube

Fingalova jaskyňa, Škótsko – Kamenné stĺpy a zvláštne zvuky

Fingalova jaskyňa, nachádzajúca sa na ostrove Staffa v Škótsku, je miesto, kde sa zdá, že sa dostávate do iného sveta. Jaskyňa je vytvorená z neobvyklých a krásnych kamenných stĺpov, a je v nej zaujímavá akustika. Jaskyňa bola zaujímavá už v minulosti a známa sa stala aj vďaka škótskemu básnikovi Jamesovi Macphersonovi.

Zdroj: YouTube

Predstavili sme si 5 tajomných miest na Zemi, ktoré sú nádherné, zaujímavé a záhadné zároveň. Každé z týchto miest má svoju jedinečnú históriu a príbeh, ktorý treba objaviť. Ak sa chystáš na cestu, nezabudni sa pozrieť na tieto miesta a objaviť ich krásy vlastnými očami.

Zdroj 

Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.