Tak toto je neuveriteľné! Farmárovi odstránili lekári z hlavy roh, ktorý mu tam narástol do takýchto rozmerov

2545

Tak toto je skutočne neuveriteľný prípad, ktorý sa odohral v Indii. Niečomu takému ani neuveríte až do chvíle, kým to nevidíte na vlastné oči. A možno sa aj naskytne otázka, či je toto naozaj človek. A skutočne je. Lekári v Indii sa stretli s bizarným prípadom. Z hlavy farmára chirurgicky odstránili roh, áno dobre čítate, na hlave mu vyrástol roh, ktorý však vôbec nebol zanedbateľný, práve naopak, mal obrovské rozmery.

Foto od SWNS

Daný muž menom Shyam Lal Yadav z dediny Rahli povedal, že prvé strašidelné výrastky sa začali objavovať asi pred piatimi rokmi po tom, ako narazil hlavou. Spočiatku sa to snažil riešiť s kaderníkom, no dlho sa to takto riešiť nedalo. Začali mu tam rásť tvrdé výrastky, čo viedlo 74-ročného muža k vyhľadaniu lekárskej pomoci. Neurochirurgovia v nemocnici Bhagyoday Tirth v meste Sagar potvrdili, že to bol mazový roh – alebo diabolský roh, ako ho niektorí nazývajú. Tento roh pozostáva z keratínu, ktorý sa nachádza aj v nechtoch a vlasoch. Po vykonaní vyšetrenia CT lekári zistili, že najlepším riešením by ho bolo odrezať britvou.

Foto od SWNS

Chirurg Vishal Gajbhiye sa následne k danej téme vyjadril takto: „Približne pred piatimi rokmi si pacient poranil hlavu. Potom mu tam začala narastať hrčka. Pôvodne ju ignoroval, pretože mu nespôsobovala žiadne nepohodlie. Rast tiež spomalil miestny holič. Keď to však stvrdol a začalo sa výrazne zväčšovať, prišiel do nemocnice v Sagare. Z lekárskeho hľadiska sa tento typ zriedkavého prípadu nazýva mazový roh (roh diabla). Keďže je zložený z keratínu, rovnakého materiálu, aký sa nachádza v nechtoch, môže byť obvykle odstránený pomocou sterilného holiaceho strojčeka.“ Ani zákrok však situáciu nadobro nevyrieši. „Tento stav budeme musieť aj naďalej liečiť. Liečba je rôzna, ale môže zahŕňať ďalší chirurgický zákrok alebo dokonca ožarovanie a chemoterapiu.“

Foto od SWNS

Pán Yadav strávil v nemocnici 10 dní po tom, ako ho tohto výrastku zbavili. Takéto rohy sú nesmierne zriedkavé, a preto prípad tohto farmára bol predložený Medzinárodnému denníku chirurgických zákrokov. Nuž, človeka dnes už zrejme nemôže prekvapiť takmer nič. Bizarnosti sú všade okolo nás, väčšinou je len otázkou času kedy sa dostanú na verejnosť.

 

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre