Táto firma recykluje „nerecyklovateľné“ predmety vrátane cigariet, ktoré využíva na výrobu ďalších vecí

594

Ak ste sa niekedy s poľutovaním pozerali na počet cigaretových ohorkov, ktoré vidíte pohodené na ulici, vedzte, že teraz môžu byť skutočne použité ako zdroj na výrobu nových produktov – a môže sa zapojiť každý.

Terracycle je firma založená v New Jersey, ktorá už viac ako desať rokov robí skvelé veci a špecializuje sa na recykláciu „nerecyklovateľných“ predmetov, vrátane plastových obalov, plienok a cigariet.

Photo by youtube

Spoločnosť spolupracuje s firmami, mestami a spotrebiteľmi na celom svete, aby zhromaždila použité filtre, ktoré môžu byť potom znova použité na niečo užitočné.

Namiesto toho, aby ste tieto spomínané veci odhodili do odpadkového koša a potom skončili na skládkach, Terracycle distribuuje označené nádoby na cigarety pre fajčiarov, aby ohorky hádzali práve tam. Akonáhle sú nádoby plné a vrátené do Terracycle, filtre – ktoré sú vyrobené z tvrdšieho druhu materiálu nazývaného acetát celulózy – môžu byť potom roztavené a používané na výrobu lavičiek alebo prepravných paliet.

Photo by youtube

Proces recyklácie je dosť drahý, ale spoločnosť Terracycle dostáva finančné prostriedky od výrobcov cigariet na pokrytie nákladov, takže táto služba je pre mestá a jednotlivých účastníkov poskytovaná zadarmo.

Ako dodatočný stimul pre ľudí, aby sa zapojili do projektu, Terracycle teraz daruje $ 1 pre program Keep America Beautiful Cigarette Prevention za každý cigaretový ohorok, ktorý obdrží.

Photo by youtube

Od svojho spustenia v roku 2012 bolo z viac ako 12 000 miest na celom svete zozbieraných viac ako 90 miliónov cigaretových ohorkov.

Zdroj: goodnewsnetwork

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre