Táto úchvatná najväčšia podvodná reštaurácia na svete sa nachádza v Nórsku a čoskoro otvorí svoje brány

733

Nórsko sa môže pochváliť úžasnou stavbou. Ide totiž o jedinečnú reštauráciu, ktorá sa nachádza pod vodou a nemá momentálne žiadnu konkurenciu. Najväčšia podvodná reštaurácia na svete sa nachádza v pobrežnej dedinke Baly v regióne Lindesnes. Pre vašu lepšiu predstavu, je zasadená na najjužnejšom cípe Nórska.

5 2
Photo by youtube

Jej brány plánujú otvoriť na jar v roku 2019. Okrem jej jedinečnosti sa tiež môže pochváliť panoramatickým, až 11 metrov širokým oknom. Táto stavba sa nachádza doslova na morskom dne – 16 metrov pod vodou. Má veľmi moderný vzhľad. Stavali ju pol roka a navrhnutá bola tak, aby vydržala aj veľké výkyvy počasia či rôzne ťažké prírodné podmienky.

4 2
Photo by youtube

Odhaľujúc, čo môžu hostia očakávať, šéfkuchár Nicolai Ellitsgaard Pedersen sa vyjadril takto: „Môj tím a ja spolupracujeme s miestnymi farmármi, rybármi a lovcami, aby sme poskytli tie najčerstvejšie suroviny. Týmto spôsobom vytvárame chutné a inovatívne jedlá, ktoré odrážajú našu krajinu.“

Prečítajte si tiež:

Nórsko – Zaujímavosti a komplexné informácie o krajine s fascinujúcou prírodou ale aj vysokými cenami

2 4
Photo by youtube

Reštaurácia bola navrhnutá spoločnosťou Snohetta, ktorá sídli v Osle a New Yorku. V komentári k dizajnu hlavný architekt Rune Grasdal povedal: „Dosť veľkým problémom je tlak vody, pretože reštaurácia je 16 metrov pod povrchom, no tým najväčším problémom sú vlny.“ Túto stavbu navrhli tak, aby obsiahla kapacitu 80 až 100 hostí. Všetci návštevníci budú môcť pozerať na voľne žijúce živočíchy na morskom dne cez panoramatické okno. V jedálni sa budú podávať predovšetkým pokrmy z morských plodov, ktoré pochádzajú z miestnej oblasti, vrátane mušlí, homára či tresky.

3 4
Photo by youtube

Návrhárska firma ešte k tejto jedinečnej stavbe dodala: „Prostredníctvom architektúry, výbornej informovanosti verejnosti o biodiverzite mora, poskytne Under úžasný zážitok v podvodnom svete. Pobyt v týchto priestoroch vo vás vyvolá pocit úžasu a radosti, ktorý aktivuje všetky zmysly – či už fyzické, ale aj intelektuálne.“

1 4
Photo by youtube

Zdroj

Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.