Tieto historické fakty zmenia váš pohľad na minulosť (1. časť)

22235

Zvyčajne rozdeľujeme udalosti či osobnosti na dve skupiny, a to na historické a na súčasné. Ale čo sa stane, keď niečo, čo ste si mysleli, že patrí do prítomnosti tam nepatrí a zistíte, že v skutočnosti je to oveľa staršie?

Už len keď si porovnáte osobnosti ako Kráľovná Alžbeta II. a Marilyn Monroe. Mysleli ste si, že Marilyn je oveľa staršia? Omyl, narodili sa presne v tom istom roku. Alebo vedeli ste, že Oxfordská univerzita existovala oveľa skôr ako založili Aztécku ríšu? Pozrieme sa teraz na viacero príbehov, ktoré sú naozaj fascinujúce a zmenia váš pohľad na minulosť.

Marilyn Monroe a Kráľovná Alžbeta II. sa narodili v rovnakom roku – 1926. Obe sa stretli, keď mali 30 rokov na premiére filmu Bitka pri River Plate v Londýne, v roku 1956. Monroe môžete vidieť medzi hosťami, ktorí čakajú na to, aby potriasli rokou mladej kráľovnej.

Photo by boredpanda

Mamuty stále žili v časoch, kedy Egypťania stavali pyramídy – 2660 pred Kristom. Vedci zistili, že mamuty obývali našu planétu ešte v čase, kedy postavili najstaršiu pyramídu v Egypte v rokoch 2630 až 2611 pred n. l.

Photo by boredpanda

Korytnačka Harriet údajne žila v časoch Charlesa Darwina. Ten ju počas svojej návštevy Galapagských ostrovov v roku 1835 previezol do Anglicka. Jej vek odhadovali na 175 rokov, kým nakoniec zomrela v zoologickej záhrade Steve Irwin v roku 2006.

Photo by boredpanda

Univerzita Oxford existovala stovky rokov predtým, ako založili Aztécku ríšu (1428). Aztécka ríša začala ako spojenectvo troch mestských štátov. Tieto tri mestské štáty ovládali oblasť v Mexickom údolí od roku 1428 až do doby, keď ich v roku 1521 porazili kombinované sily španielskych conquistadoresov a ich spojencov. Aztécka kultúra mala bohaté a zložité mytologické a náboženské tradície. Dosiahla tiež pozoruhodné architektonické a umelecké úspechy, ktoré obdivujeme dodnes.

Medzitým v Anglicku už však Oxfordská univerzita fungovala. Existujú totiž dôkazy o tom, že sa tam už v roku 1096 vyučovalo. Je to tak druhá najstaršia univerzita na svete, ktorá je v nepretržitej prevádzke.

Photo by boredpanda

George Washington zomrel v roku 1799 vo veku 67 rokov. Pozostatky dinosaura boli po prvýkrát nájdené v roku 1824. George, rovnako ako všetci žijúci v tejto dobe, tak nemal potuchy o tom, že nejakí dinosaury existovali. Bol vojak, farmár a štátnik, rovnako sa stal aj prvým prezidentom Spojených štátov amerických. George Washington bol stále označovaný ako „otec svojej krajiny“.

Photo by boredpanda

Hviezdne vojny mali premiéru 25. mája 1977 v USA. Súčasne s týmto futuristickým Sci-Fi, ktorý ohromoval divákov po celom svete, sa vo Francúzsku stále praktizoval stredoveký spôsob zabíjania gilotínou. Gilotína je mechanický nástroj, ktorým sa vykonávali popravy stínaním hláv.

Photo by boredpanda

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre