Ruský boj proti pytliactvu sa vypláca – Tigre Sibírske boli na pokraji vyhynutia dnes ich počet každý rok rastie.

2886

Tiger džungľový- ussurijský je najväčšou mačkovitou šelmou sveta. Vplyvom klimatických zmien a predovšetkým pytliactva bol jeho existencia kriticky ohrozená. Dnes sa počet týchto majestátnych zvierat vo voľnej prírode pomaly ale isto zvyšuje.

tiger sibírsky
Foto: Pixabay

Podľa svetového fondu na ochranu prírody sa počet tigrov usuríjskych (sibírskych) vplyvom človeka kriticky znížil . Za posledne storočie klesol ich počet až o neuveriteľných 97% pričom až zo 70% za to mohol človek.

Dnes sa počet tigrov pomaly ale isto zvyšuje, v roku 2010 bol ich počet 3200 a k roku 2016 sa zvýšil už na 3900, čo je oproti pôvodným 20-30 kusom v rokoch 1930-1940 skvelé.

siberian tiger photo
Photo by Tambako the Jaguar

Zásluhu na tom má viacero organizácií a tiež ruská vláda, ktorá zaviedla do platnosti tvrdšie tresty za pytliactvo, rozšírila úsilie a obnovu prirodzeného prostredia (zákaz ťažby dreva ) a podobne.

siberian tiger photo
Photo by cml.1674

Veľký dopyt po mŕtvych šelmách je predovšetkým na ďalekom východe, kde sa jeho časti využívajú na medicínske účely.

zdroje: wiki, guardian

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre