Tip na jar: spiatočné letenky do Pyrenejí len za 26€!

319

Pohorie Pyreneje sa nachádza na juhu Francúzska, kde leží aj pútnické mesto Lurdy alebo historické miestečko Carcassone. A navyše ležia na hranici so Španielskom.

carcassone fotografia
Foto od Spixey

Teraz máte možnosť zakúpiť letenky len za 26€. Poletíte spoločnosťou Ryanair, no dostaviť sa musíte do poľského mesta Krakow a odtiaľ odletíte priamo do Lúrd. Viac na stránke Ryanair.

Termín:

Za túto cenu si môžete zakúpiť letenky napr. v termíne od 1.4. – 5.4.2018. Alebo ak chcete ísť na dlhšie, tak od 1.4. – 19.4.2018. Let trvá necelé 3 hodiny.

Batožina:

Môžete si so sebou zobrať batožinu s rozmermi 55x40x20cm a hmotnosťou max. do 10kg, tá bude umiestnená do podpalubia. Do lietadla si so sebou môžete zobrať tašku s rozmermi 35x20x20cm.

Zaujímavosti o Pyrenejách a okolí:

– Gavarnie je malebná dedinka v nádhernom prírodnom prostredí. Nachádza sa v nadmorskej výške 1 310 metrov, pričom v lete slúži ako centrum na turistiku.

– Je tu nádherný vodopád Grand Cascade, ktorý padá z výšky 422 metrov. Ide tak o najvyšší vodopád celej Európy. Nachádza sa v kotline Cirque de Gavarnie.

grand cascade fotografia
Foto od Giåm

– V národnom parku Ordesa y Monte Perdido sa nachádza najstarší národný park v Španielsku, založený v roku 1918. Jeho srdcom je 15 kilometrov dlhý a viac ako 800 m hlboký kaňon ľadovcového pôvodu.

– Pre turistov bude určite lákavá možnosť prejsť pešo cez Pyreneje z francúzskej na španielsku stranu. A tiež výstup na najvyšší vrchol tohto národného parku – hora Monte Perdido (3 355 m).

– A samozrejme je v týchto horách aj mesto Lurdy, ktoré je cieľovou destináciou pre pútnikov a veriacich.

– Mesto Carcassone vám ponúkne historický nádych a rôzne pamiatky.

carcassone fotografia
Foto od Fran Ontanaya

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a ak sa tam chystáte zavítať, ubytujte sa vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre