TIP na júl: spiatočné letenky do srbského Niš len za 20€!

308

Niš sa nachádza na juhu Srbska. Toto mesto je veľmi zaujímavé a ponúka vám toho toľko, že ak chcete vidieť z neho čo najviac, najlepšie spravíte, ak sa tam vyberiete aspoň na týždeň.

nis serbia fotografia
Foto od Guillaume Speurt

Teraz máte možnosť zakúpiť si spiatočné letenky len za 20€! Poletíte priamo z Bratislavy do mesta Niš. Leteckú prepravu zabezpečuje írska spoločnosť Ryanair.

Termín:

Ak sa tam chystáte, najlepšie letenky zoženiete na termín napr. od 16.7. – 27.7.2018. Viac termínov nájdete na stránke Ryanair.

Batožina:

Môžete si so sebou zobrať batožinu s rozmermi 55x40x20cm a hmotnosťou max. do 10 kg, tá bude umiestnená do podpalubia. Do lietadla si so sebou môžete zobrať tašku s rozmermi 35x20x20cm.

Čo vidieť a robiť v Niš:

– Je to veľmi kompaktné mesto a hlavne jeho mestské centrum. Samotné centrum mesta je plné reštaurácií a kaviarní. Určite sa zastavte v reštaurácii Tramvaj a dajte si tam slanú palacinku. Alebo aj v miestnej kaviarni a ochutnajte ich domácu kávu.

– Niš má svoju vlastnú Skull Tower, čo je veža vyplnená ľudskými lebkami. Veža je postavená z betónu, do ktorého bolo umiestnených viac ako 300 lebiek.

– Môžete navštíviť koncentračný tábor s názvom „Crveni Krst Concentration Camp“ alebo po Slovensky. Nájdete ho priamo v centre mesta.

– Pevnosť mesta Niš je obklopená nádherný parkom a nachádza sa v centre mesta. Okolo nej sa rozprestiera gigantický park. Pevnosť sa týči nad riekou Nišava a je to jedna z najlepšie zachovaných pevností v celom Srbsku.

niš fotografia
Foto od conticium

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a ak sa tam chystáte zavítať, ubytujte sa vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre