Tip na máj: spiatočná letenka do Macedónska (Skopje) len za 19€!

194

Hlavné mesto Macedónska nie je najvyhľadávanejšou turistickou destináciou, no my vám ukážeme, prečo toto mesto rozhodne navštíviť. A teraz máte jedinečnú šancu skvelej ceny letenky s odletom z Budapešti.

skopje fotografia
Foto od MLazarevski

Teraz si môžete zakúpiť spiatočné letenky iba za 19€! Poletíte spoločnosťou WizzAir. Za túto cenu sú k dispozícii iba členom Wizz Discount Club. Ak členom nie ste, členské sa dá zakúpiť za 30€/rok.

Termín:

Za túto cenu je dostupných viac termínov, a to napr. od 17.5. – 24.5.2018. Viac na stránke wizzair.

Batožina:

Bez priplácania si môžete so sebou zobrať príručnú batožinu s rozmermi 55x40x23cm a hmotnosťou do 10kg.

Niečo o Skopje:

– Skopje je spleť viacerých svetov a storočí, ktoré do seba dokonale zapadli. Očarí svojimi starými uličkami, modernou tvárou, ale svojim spôsobom aj tie gýčové sochy a súsošia majú čosi do seba.

– Na brehu rieky stojí Archeologické múzeum a o pár metrov ďalej Národné divadlo, odkiaľ spája most oba brehy starého aj nového sveta. Skopje je mesto sôch, nachádza sa tu vyše 100 sôch známych hrdinov a osobnosti.

– Najkrajšia časť celého mesta leží na druhej strane rieky Vardar. V diaľke vidno ako sa nad mestom dvíha pevnosť Kale zo 6.storočia. Pod ňou sa nachádza stará štvrť zvaná Čaršija, ktorá je skutočným klenotom mesta.

skopje čaršija fotografia
Foto od Panoramas

– V tejto krásnej časti vládne orientálna atmosféra. Nájdete tu kamenné uličky a rôzne bočné uličky, v ktorých budete úplne sami. Alebo tiež malé kaviarne s mužmi hrajúcimi tavlu. Mapu vám netreba, túlajte sa len podľa chuti. Kráčajte kde sa vám zažiada alebo si sadnite a sledujte ako život Čaršije tečie okolo vás.

– Skopje je multikulturálne miesto s niekoľkými náboženstvami, a preto tu nenájdete len mešity, ale zhliadnete aj zvonice kostolov. Tým najzaujímavejším je Kostol Spasenia.

skopje carsija fotografia
Foto od Adam Jones, Ph.D. – Global Photo Archive

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a ak sa tam chystáte zavítať, ubytujte sa vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre