Tip na máj: spiatočné letenky na Island len za 80€!

408

Ak sa chystáte spoznať jednu z najsevernejších krajín na svete, Island je tou správnou destináciou. Okrem toho, že je to zaujímavá a rozmanitá krajina ľadu, sopiek a zelených vrchov, ponúka vám toho oveľa viac.

reyjavik island fotografia
Foto od Haversack

Teraz máte možnosť zakúpiť spiatočnú letenku len za 94€! Poletíte spoločnosťou wizzair. Dostaviť sa však musíte na letisko do Katovíc. Táto cena je však dostupná len pre členov Wizz Discount clubu. Ak členom nie ste, členské si môžete zakúpiť za 30€/rok.

Termín:

Za túto cenu môžete odletieť v termíne od 20.5. – 27.5.2018. Viac na stránke wizzair.

Batožina:

Bez priplácania si môžete so sebou zobrať príručnú batožinu s rozmermi 55x40x23cm a hmotnosťou do 10kg.

A čo v Reykjaviku a okolí?

– Ponúka mnoho krásnych miest. Cez „Hlavnú ulicu“ – Laugaveguru sa dostanete k vysokému štíhlemu kostolu Hallgrímskirkja.

– Ak chcete vidieť na celé mesto, navštívte budovu Perlan – sklenená pologuľa, nájdete v nej aj luxusnú reštauráciu, kaviareň alebo múzeum islandských povestí a vstup na „vyhliadkovú vežu“ je zdarma.

– Navštívte pôsobivý architektonický skvost Harpha – je to miesto konania väčších koncertov a hudobných alebo kultúrnych udalostí.

Photo by flickr

– Prírodné múzeum Árbæjarsafn je umelo vytvorená tradičná dedina, sú tam všetky typy historickej architektúry príznačnej pre jednotlivé obdobia Islandu. Môžete zájsť do radnice, dielne, školy, drevených chalúpok, kostola, sušiarne rýb, príbytkov domorodcov a mnoho ďalšieho.

– Nájdete tam aj nočné kluby, termálne kúpalisko Blue Lagoon alebo rôzne vodopády a gejzíry. Nudiť sa tam rozhodne nebudete.

Photo by pixabay

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a ak sa tam chystáte zavítať, ubytujte sa vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

 

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre