TIP na máj: spiatočné letenky na Kubu len za 380€!

181

Kuba je krajina, ktorá je vďaka tamojšiemu režimu celosvetový skvost. Fungujú tam úplne iné pravidlá a život tam akoby zastal. Ak chceš navštíviť túto čarovnú krajinu, teraz je ten správny čas.

cuba fotografia
Photo by SweetMellowChill

Teraz máte možnosť odletieť na Kubu z Prahy za cenu iba 380€ tam aj naspäť! Poletíte nemeckou spoločnosťou Condor. Viac leteniek na stránke condor.

Termín:

Za túto cenu môžete odletieť napr. v termíne od 23.5. – 28.5.2018.

Batožina:

V tejto cene je zahrnutá aj príručná batožina s hmotnosťou do 6 kg a takisto si môžete zobrať podpalubnú batožinu do 20 kg.

A čo na Kube?

– Čo sa týka spotrebiteľských cien, tak Kuba je lacnejšia ako Slovensko. Potraviny sú lacnejšie o cca 20%. No také ovocie je omnoho lacnejšie ako u nás.

– Hudba a tanec sú bežnou súčasťou života Kubáncov. Architektúra odráža koloniálnu históriu a miestne remeslá majú svetovú povesť. Sú tam početné múzeá, ktoré majú bohaté a pútavé expozície.

– Ak sa tam chystáte s rodinou, ste na dobrej adrese. Kubánci sú totiž veľmi priateľskí a majú veľmi dobrý vzťah k deťom. Kuba je vcelku veľmi priateľská krajina k rodinám s deťmi.

cuba fotografia
Foto od szeke

– Odhliadnuc od rozprávkového pobrežia, vnútrozemie ostrova má tiež čo ponúknuť. Krásu miestnej prírody môžete obdivovať aj v niekoľkých národných parkoch. V horách sa nachádzajú jaskyne, vodopády a vodné plochy.

– Kuba má aj nádherné piesočnaté pláže, ktoré obmýva azúrovo modrá voda.

– Atmosféra v tejto krajine je veľmi jedinečná a neopakovateľná, keďže ešte stále je tam komunizmus a zistíte to hneď, ako vstúpite do krajiny.

– Centrum hlavného mesta – Havany je zapísané do svetového dedičstva UNESCO. Je známe dláždenými námestiami a kolonádami. Jedným z najstarších miest na Kube je Santiago de Cuba.

cuba fotografia
Foto od szeke

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a ak sa tam chystáte zavítať, ubytujte sa vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

 

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre