Tip na máj: spiatočné letenky do nórskeho Bergenu len za 23€!

296

O takú krásnu krajinu, akou je Nórsko neustále rastie záujem. Bergen je druhé najväčšie mesto v tejto krajine. Ak ho chcete navštíviť, momentálne je v ponuke veľmi dobrá cena leteniek.

bergen fotografia
Foto od fjords

Nezmeškajte takúto ponuku a zakúpte si spiatočné letenky len za 23€! Poletíte spoločnosťou Wizzair z letiska v Budapešti priamo do Bergenu. Cena je však dostupná len pre členov Wizz Discount Club. Ak členom nie ste, členské si môžete zakúpiť za 30€/rok.

Termín:

Za túto cenu si môžete zaobstarať letenky v termíne od 23.5 – 27.5.2018. Viac letov na stránke wizzair.

Batožina:

V tejto cene si môžete so sebou zobrať batožinu s rozmermi 55x40x20cm a hmotnosťou do 10kg. Tá vám bude odobraná a umiestnená do podpalubia. Na palubu si môžete zobrať tašku s rozmermi 35x20x20cm.

Čo rozhodne vidieť a vyskúšať:

– Nórsko je veľmi krásnou krajinou s veľmi dobrými ľuďmi. Ak chcete ušetriť na cestovaní a zažiť ozajstné dobrodružstvo, vydajte sa stopom po krajine.

– Staré mesto (Bryggen Hanseatic Wharf) – menej sa vie, že medzi domčekmi je mnoho uličiek a dvorov, do ktorých môžete voľne vojsť. Jedná sa síce o repliky starých budov, keďže mesto vyhorelo asi tak 35-krát. No návštevu rozhodne neoľutujete. Ukrývajú tiež menšie drevenice a mnohé netradičné zákutia.

bergen fotografia
Foto od cmeeren

– Nájdete tu aj množstvo tradičných remeselných obchodov plných napr. starobylých šperkov a iných ručne vyrobených produktov, ktorých predavači vám radi vysvetlia staré techniky výroby týchto skvostov.

– Kopce Fløyen a Ulriken – mesto je obkolesené až 7 vrchmi, ktoré ponúkajú super možnosti na turistiku. Azda najobľúbenejším je kopec Fløyen (320 m), zdolať sa dá aj pešky za približne hodinu. Vyliezť tiež môžete aj na neďaleký kopec Ulriken, ktorý je podstatne vyšší ako Fløyen (643 m) a ponúka ešte lepší výhľad na celý prístav.

– Navštívte tiež množstvo nádherných vodopádov a jazier alebo domov skladateľa Edvarda Griega.

bergen fotografia
Foto od Tristan Taussac

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a ak sa tam chystáte zavítať, ubytujte sa vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

 

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre