TIP: na prelome august/september spiatočné letenky do Marseille len za 50€!

262

Je to prístav a takisto jedno z najstarších francúzskych miest. Jeho najväčším pozitívom je krása okolitej prírody – spleť ostrovov, nekonečné pláže, jedinečný podmorský život a prekrásne kriedové fjordy.

marseille fotografia
Foto od mzcrazymz

Teraz máte možnosť zakúpiť si spiatočnú letenku len za 50€! Dostaviť sa však musíte do Viedne a odtiaľ odletíte priamo do Marseille. Viac na stránke volotea.

Termín:

Za túto cenu je dostupný iba jeden termín, a to od 31.9. – 4.9.2018.

Batožina:

V cene je aj podpalubná batožina s rozmermi 55x40x20cm a takisto jedna menšia taška s rozmermi 35x20x20cm. Obe však môžu vážiť dohromady max. 10 kg.

Zaujímavosti o Marseille:

– Nočný život mesta je podobný tomu parížskemu, samozrejme s trochu inou príchuťou.
No nájdete tam veľký počet nočných klubov.

– Navštívte Basilique Notre Dame de la Garde. Táto bazilika stojí na najvyššom kopci mesta La Garde a bola postavená v rokoch 1853 až 1864.

– Corniche Président John F Kennedy – zažijete tam nezabudnuteľný výhľad na stredomorskú krajinu.

marseille fotografia
Photo by djedj

– Plage des Catalans – pláž, ktorá je najbližšie k centru mesta.

– A pre fanúšikov futbalu je tu Stade Vélodrome. Miestni svoj tím Olympique milujú a nič ich nespojí viac ako futbal. Štadión má kapacitu 60 000 miest.

– Musée d’Histoire de Marseille vám ponúka fascinujúci pohľad na kultúrne dedičstvo mesta. Niektoré výstavy ponúkajú pohľad na obchodnú loď z 3. storočia objavenú na dne mora. Nájdete tu aj fragmenty rímskych stavieb.

marseille fotografia
Foto od Images by Ophelia

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a ak sa tam chystáte zavítať, ubytujte sa vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre