Tento grécky ostrov patrí medzi najobľúbenejšie a to nie náhodou! Uspokojí aj tých najnáročnejších turistov. Známy je najmä svojimi príjemnými plážami s najteplejším morom, nádhernou prírodou a výbornými službami.

mykonos fotografia
Foto od gaudere2000

V týchto dňoch si zaobstarajte spiatočné letenky z Viedne na Mykonos len za cenu 40€! Túto akciu zabezpečuje spoločnosť Laundamotion. Let trvá okolo 2 a pol hodiny.

Termín:

Za túto cenu je dostupný termín napr. od 6.4. – 13.4.2019. Viac leteniek na stránke ryanair.

Batožina:

Keďže ide o lety spoločnosti Laudamotion, v cene letenky si so sebou môžete zobrať príručnú batožinu s rozmermi 55x40x20cm a hmotnosťou do 10 kg + 1 menšiu tašku s rozmermi 35x20x20cm.

Prečo Mykonos?

– Maják Armenistis sa nachádza neďaleko hlavného mesta a ide o najkrajšiu vyhliadku na ostrove. Postavený bol na brale pri mori a cesta tam je veľmi zaujímavá pre turistov, pretože ide o typickú vysokohorskú prechádzku.

– Na ostrove je až 16 historických veterných mlynov. A Kato Mili je prvý z nich, postavili ho v 16. storočí. Na vrchu pri meste Chora sa nachádza sedem takýchto mlynov, ktoré vidieť už z diaľky.

mykonos Kato mili fotografia
Foto od hassanrafeek

– Najkrajšie pláže ostrova – väčšina má jemný zlatistý piesok. K najkrajším patrí Ftelia, kde nájdete niekoľko dobrých hotelov. Mladí obľubujú najmä pláž Paradise, kde sa pravidelne organizujú party a diskotéky pod holým nebom. Nájdete ich tam požehnane veľa a vo skvelej kondícii.

– Mykonos prirovnávajú k Benátkam, pretože tam nebudete mať núdzu o romantiku. Jednou zo skvelých miest pre romantikov sú Malé Benátky, ktoré nájdete v hlavnom meste.

mykonos fotografia
Foto od lo.tangelini

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a zarezervujte si ubytovanie vopred na stránke booking alebo na airbnb.

Zanechať komentár

avatar
  Subscribe  
Upozorniť