6 tipov, ako sa zbaviť unaveného vzhľadu a tmavých kruhov pod očami

367

Ak ste si mysleli, že kofeín je váš nepriateľ, čo sa starostlivosti o pleť týka, máme zopár informácií, ktoré vás prekvapia. Zdravé telo a vzhľad je výsledkom vyváženej stravy a starostlivosti. Prezradíme vám _ tipov, ako vyzerať sviežejšie.

1. S nápojmi opatrne

Pitie kofeínových nápojov zvyčajne nespôsobuje dehydratáciu, môžu mať však močopudný efekt. Ak sa bojíte, že by vás káva mohla dehydratovať a mohlo by to viesť k zhoršeniu stavu vašej pleti, nemusíte sa báť.
Kofeín vám, naopak, zmenší cievy v očnej oblasti, čím zredukuje opuch a unavený vzhľad očí.
Dávajte si však pozor, lebo nápoje tohto druhu môžu spôsobovať bolesti hlavy a nespavosť.

2. Používajte retinol a nikotínamid

Druhé z menovaných je antioxidant, ktorý pomáha odstraňovať začervenanie a upokojuje zápaly. Často sa v produktoch mieša s retinolom, aby malo sérum silnejší efekt.

3. Kávové masky

Pomáhajú odstraňovať opuchy a stopy po únave. Neodporúča sa však aplikovať masku každý deň.
Okrem spomínaných výhod kofeín obsahuje aminokyseliny, ktoré zvyšujú tvorbu kolagénu.

4. Na raňajky si doprajte avokádo

Neokrádajte telo o prírodné tuky. Konzumácia potravín ako je avokádo, losos, syr a iných mliečnych produktov vám pomáha udržať zdravé membrány v bunkách, ktoré v tele udržiavajú vodu a živiny.

5. Pozor na polohu hlavy v spánku

Zaobstarajte si vankúš, ktorý vám nebude príliš nízky. Ak budete celú noc ležať nesprávne, pod očami sa vám budú hromadiť tekutiny, ktoré spôsobia opuch a unavený vzhľad.

6. Vyhýbajte sa parfumovaným produktom

Tmavé kruhy môžu byť aj dôsledkom podráždenia. Experti takisto odporúčajú, aby ste pred obrazovkami nosili okuliare proti modrému svetlu.

Zdroj

Foto: Brightside

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre