7 jednoduchých prírodných trikov, ako zlepšíte svoje zdravie a budete sa cítiť lepšie

1532

Väčšinu času si myslíme, že byť zdravý si vyžaduje veľa úsilia, času aj peňazí. No v skutočnosti vám dokážu pomôcť k zdravšiemu spôsobu života aj jednoduché návyky. Niektoré z nich vám dnes predstavíme. Uvidíte tak, koľko prirodzených a cenovo dostupných spôsobov existuje.

1. Na migrénu vyskúšajte hroznovú šťavu

Ak trpíte migrénami a hľadáte prirodzenejší spôsob, ako zastaviť neznesiteľnú bolesť, potom je odpoveďou hroznová šťava. Hroznová šťava síce nebude pôsobiť ako liek proti bolesti, ale ako preventívny prostriedok. A keďže hrozno je bohaté na vitamín C, A a B2, môže vám pomôcť zastaviť migrénu. Vitamín B2 totiž pomáha vyvážiť chemické látky vo vašom mozgu a znižuje hladinu železa v krvi, ktoré taktiež spôsobuje migrény.

grape juice fotografia
Foto od MargaretNapier

2. Na zdravé a lesklé vlasy je dobrý losos

Zdravé a dobre vyzerajúce vlasy sú niečo, o čom všetky ženy snívajú. Jedným z kľúčových trikov je losos, ktorý je bohatý na vitamín D a omega-3 mastné kyseliny, ktoré skvelo hydratujú vlasy aj pokožku hlavy. Okrem toho tieto kyseliny udržujú vlasové folikuly čisté a zdravé, znižujú riziko zápalu, ale pomáhajú aj proti lupinám.

salmon fotografia
Foto od Wow_Pho

3. Ak chcete schudnúť, pite slanú vodu s citrónom

Citrónová voda je zdravá, ale väčšinou nie je taká chutná ako pohár pomarančovej šťavy alebo iný sladký nápoj, teda pre väčšinu ľudí. Citrón a soľ sú 2 magické zložky, ktoré pomáhajú prepláchnuť toxíny vo vašom tele a taktiež pomáhajú rýchlo schudnúť. Je to preto, že takýto nápoj zvyšuje pohyb čriev a znižuje chuť do jedla. Citrón a slaná voda dokážu tiež zrýchliť metabolizmus.

lemon and water fotografia
Foto od klimkin

4. Vybieľte nechty zubnou pastou

Ak hľadáte spôsob, ako prirodzenou cestou vybieliť nechty, odpoveďou vám bude zubná pasta. Okrem toho, že zubná pasta bieli a chráni zuby, to isté robí aj s vašimi nechtami.

toothpaste fotografia
Foto od Cap’n Slipp

5. Zjedzte raňajky do 30 minút po prebudení

Aj keď sa necítite byť hladní, chýbajúce raňajky sú obrovskou chybou, najmä ak sa pokúšate schudnúť alebo udržať si váhu. A to preto, že metabolizmus je počas spánku relatívne pomalý a trvá mu hodinu, kým začne pracovať normálnym tempom. Takže, ak si dáte raňajky predtým, ako sa váš metabolizmus „zobudí“, budete sa cítiť najedení dlhšiu dobu.

breakfast fotografia
Foto od Free-Photos

6. Pite kávu pre zdravý žlčník

Hoci mnohí berú kávu skôr ako nie príliš zdravú, má však niekoľko skvelých účinkov. Káva v tej najčistejšej forme je skutočne zdraviu prospešná. A jednou z jej prednosti je, že podporuje zdravý žlčník. Okrem toho výskum ukázal, že káva dokáže zabrániť tvorbe žlčníkových kameňov. Prečítajte si, či vám káva pomôže schudnúť.

coffee fotografia
Foto od Christoph

7. Zuby môžete vybieliť aj ovocím

Ovocie a zelenina, ktoré sú bohaté na antioxidanty, môžu spôsobiť zázraky pokiaľ ide o odstránenie žltých škvŕn z vašich zubov. Medzi takéto zázraky patria:

Jahody – pomáhajú vybieliť zuby a odstrániť kávové a vínové povlaky.
Jablká – taktiež pôsobia ako prírodné odstraňovače škvŕn, pretože pomáhajú produkovať viac slín a slúžia tak ako „samočistiaci“ prostriedok.
Pomaranče – pomáhajú neutralizovať kyslosť v ústach, ktorá spôsobuje tvorbu zubných kazov.

toothpaste fotografia
Foto od geralt

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre