Tom Cruise bol inšpiráciou pre túto rozprávkovú postavu od Disney

309

Tom Cruise, známy svojou charizmou a hviezdnym postavením v Hollywoodskom priemysle, má jedinečný vplyv, ktorý siaha aj do animovaného sveta Disney. Jeho vplyv bol taký významný, že sa stal inšpiráciou pre jednu z najikonickejších postáv Disney – Aladina.

aladin
Zdroj: Youtube/ Disney

V pôvodnej fáze vývoja postavy Aladina bol hlavným inšpiračným zdrojom Michael J. Fox, a postava bola zamýšľaná ako 13-ročný chlapec. Avšak Jeffrey Katzenberg, bývalý šéf spoločnosti Disney, navrhol, aby sa postava viac podobala Tomovi Cruisovi.

4155919d 8273 403d b827 7ee9a749762b

Zmena sa ukázala ako kľúčová, pričom postava Aladina sa premenila na 18-ročného mladíka s mladistvým vzhľadom Toma Cruisea. Glen Keane, jeden z hlavných animátorov filmu, neskôr uviedol, že pri modelovaní postavy Aladina pozoroval na Tomovi Cruiseovi istú sebaistotu, výraz v obočí, ktorý mu dodával intenzitu a zároveň úsmev s trochu nezbedným výrazom, akoby mal niečo za lubom.

02ddf84c 14dd 4efc 9d04 a0dd248efb1f
Autor tejto fotografie je Gage Skidmore

Táto kombinácia vlastností poskytla postave Aladina charizmu a príťažlivosť, ktoré sa stali jedným z kľúčových prvkov jeho úspechu​​.

Tom Cruise, ktorý dosiahol status filmovej hviezdy veľmi skoro vo svojej kariére, tak nebol len úspešným hercom, ale aj nevedomou múzou pre jednu z najobľúbenejších postáv Disneyho animovaných filmov. Jeho vplyv na popkultúru a kinematografiu je tak širší, než by sa mohlo na prvý pohľad zdať.

 

zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.