Mesto nachádzajúce sa v Amerike sa považuje za mesto budúcnosti. Babcock Ranch sa nachádza na Floride a oslavujú ho ako prvé americké mesto, ktoré je na 100% napojené na solárne panely. Snáď najviac sa preslávilo tým, že je vlastne duchovným dieťaťom Syd Kitsona – bývalého známeho NFL hráča, čiže hráča amerického futbalu.

Foto od youtube

Tamojšie prostredie s rozlohou 17 000 hektárov blízko pevnosti Fort Myers začal meniť tým, že transformoval opustené banské pozemky na expanzívnu solárnu farmu pozostávajúcu z takmer 350 000 panelov. Tento vývojový prístup zabezpečil, že mesto je na 100% ekologicky udržateľné, a to aj napriek tomu, že jeho veľkosť a počet obyvateľov dosť rýchlo rastie.

Foto od youtube

“Rozmýšľame o spôsobe, ako sa rozvíjať inak. Takýto spôsob je najviac zodpovedný voči životnému prostrediu. Ide o najudržateľnejšie mesto, ktoré bolo kedy vyvinuté,” povedal Kitson pre Fox News. “Je tiež prvým americkým mestom, ktoré je úplne poháňané slnečnou energiou. A sme na to veľmi hrdí. ” Eco-friendly Babcock Ranch ponúka obyvateľom šancu žiť svoje environmentálne svedomité sny o dochádzať do práce na bicykli alebo využívať elektrický kyvadlový autobus.

Foto od youtube

Jeden z obyvateľov, Josh Day, prehovoril, prečo je súčasťou komunity Babcock a aké je to pre neho dôležité: “Som súčasťou takej komunity, kde sa každý stará o dôležitú budúcnosť a nerobí to len pre seba, ale aj pre iných. A taktiež chceme, aby naše deti a ich vnúčatá mali aspoň v tomto meste dokonale ekologicky pripravené mesto.”

Foto od youtube

Aj napriek tomu, že dnešná populácia je stále malá, očakáva sa, že v neďalekej budúcnosti bude v tomto meste bývať takmer 45 000 obyvateľov. A cena jedného domu sa pohybuje medzi 190 000 – 499 000 dolármi. Ak by ste chceli takýmto spôsobom žiť, tak toto miesto je pre vás ako stvorené.

Zdroj

Zanechať komentár

avatar
  Subscribe  
Upozorniť