Na svete existujú rôzne náboženstvá. Bohužiaľ, existuje však aj niečo, čo sa na ne podobá, ale predsa je to úplne rozlišné. Sú to sekty. Nebezpečné skupiny, vyžadujúce absolútnu vernosť a úplnú oddanosť. S náboženstvom majú spoločnú len jednu vec a to vieru v nejakú vyššiu silu. Bohužiaľ však málo ľudí vie o nebezpečenstvách číhajúcich v týchto spolkoch….

Scientológia

Aj keď to nie je úplne obyčajná sekta, je ostatným veľmi podobná. Niektorým ľuďom sa z nej podarilo utiecť a tí o nej veru nehovoria v dobrom. Scientológia je sekta, ktorej vysoko postaveným členom záleží len na finančnom zisku. Dosahujú ho rôznymi metódami, ako “vymývanie” mozgov, finančnými podvodmi a pokusmi o zničenie finančného stavu ich členov.

Sú známi tým, že dokážu zažalovať každého, kto sa proti ním postaví a väčšinou vyhrajú. Jedným zo známych členov sekty je aj Tom Cruise.

Scientology photo

Cirkev zjednotenia/Moonova sekta

Stúpenci tejto sekty sa nazývajú “Moonies” a veria, že Sun Myung Moon je božská bytosť hodná uctievania. Moonova sekta neustále bojuje (hlavne) s Kresťanmi a tvrdí, že Kórea je vyvolená ríša a všetci v nej ju majú nasledovať. . Vodca sekty dostal zákaz vstupu do Nemecka a dalších 14 krajín Shengenu, hlavne kvôli jej nebezpečnosti a ovplyvňovaniu mladých ľudí. Je potvrdené, že sa ich jej “veliaci” stúpenci snažia oddeliť od ich rodín, alebo ich zbaviť akejkoľvek podpory.

Ku Klux Klan (KKK)

Jeho členovia sú známi vďaka ich bielim habitom a špicatým kapucniam zakrývajúcim tvár, čím sekta zaručuje anonymitu. Ich postoj k černochom, Židom a iným národnostným menšinám je síce poburujúci, ale voľakedy mal KKK až 4 milióny členov.

Pôvodne totiž išlo o niečo ako vzburu extrémistických kresťanov. Po pravde však ide o tajomný a nebezpečný kult, ktorý sa nevyhýba vraždám a teroru. Aj napriek tomu všetkému, im mnoho ľudí podľahne…

Ku Klux Klan photo
Foto: Arete13

Hnutie za obnovu desiatich Božích prikázaní

Tento kult sídliaci v Ugande veril, že koniec sveta je nevyhnutný a nastane tak 1. januára 2000. Dovtedy však boli veľmi verní desiatim Božím prikázaniam a všetko riadili podľa nich. Späť ku koncu sveta. Ako určite viete, nestalo sa tak. V dôsledku toho stratili veľa členov a tak vyhlásili koniec sveta na marec. V tomto “osudnom” dni sa v istom kostole zhromaždilo viac ako 500 ľudí a ten následne explodoval. Na mnohých obetiach sa však našli následky otrávenia a uškrtenia, vďaka čomu sa predpokladá, že väčšina z nich bola zavraždená a nešlo o hromadnú samovraždu.

Aum Shinrikyo

Z japončiny preložené ako “Najvyššia pravda” a založil ho Shoko Asahara v roku 1984. Najprv sa skrýval “za” jogu a meditáciu, ale keď nariadil vypustenie jedovatého plynu v metre, začala sa o neho zaujímať polícia.

Tá ho po istom čase chytila a našla u neho drogy, antrax a iné jedovaté látky schopné zabiť až 4 milióny ľudí, zbrane, výbušniny, živých zajatcov a aj jeden ruský vrtuľník. Asahara bol obvinený z vraždy, podvodov a vydierania. Jeho sekta bola rozpustená, no aj napriek uväzneniu Asaharu sa nájdu ľudia, ktorý sa k nej dnes priznávajú.

Božie deti

Jedna z najzvrátenejších siekt vôbec. Ich viera stála na fakte, že sex s deťmi je úplne normálny a dokonca je to božie právo. V histórii tejto sekty došlo na mnoho sexuálneho zneužívania, mladé ženy sa dávali na prostitúciu a pridávali sa k nim celé rodiny, ktorých deti tu boli následne “vychovávané” v hesle tejto sekty. Bola dokonca tak obľúbená, že sa začali robiť nábory a nie každý sa do nej dostal. Málokto dokázal ujsť a neskôr si zmeniť život…

Rád chrámu Slnka

Táto sekta je založená na starobylej viere, že templárski rytieri stále existujú a spásu si možno zaslúžiť len dobrovoľnou samovraždou. Založili ho v roku 1984 Joseph Di Mambro a Luc Jouret. Aktivity tejto sekty sú prísne utajené, ale v roku 1994 niekoľkí členovia brutálne zavraždili malé dieťa, pretože verili, že je to Antikrist.

Po tomto čine nasledovala séria masových samovrážd, napr. v Kanade a Švajčiarsku. Niekoľko členov bolo zastrelených, udusených, spálených, alebo otrávených. V tomto čase zomrelo vlastnými rukami a rukami vodcov sekty viac ako 100 ľudí.

Davidiáni

Jeden z vodcov, samozvaný “David Koresh” presvedčil veľké množstvo ľudí, že kto nie je s ním, stavia sa tak proti Bohu. Ďalej tvrdil, že je hlasom Boha a menoval sa za Mesiáša. Netreba ani spomínať, že svoje postavenie zneužíval (v mnohých oblastiach).

Svojich nasledovníkov presťahoval do veľkej oblasti Waco v Texase, kde sa usadili v istom ranči. Dlho tu zhromažďoval zásoby jedla a zbraní, až ho začala obliehať FBI. Pri finálnom útoku ranč zbĺkol a v požiari zomrelo viac ako 70 ľudí, vrátane Koresha.

Branch Davidians photo

Chrám ľudu

Táto sekta náboženských fanatikov bola vedená Jimom Jonesom, bývalým komunistickým podporovateľom. Najprv mal pomáhať chudobným a ľudom v trápeniach, ale po istých udalostiach utiekol do Guyany a začal byť paranoidný. Jones aj jeho nasledovatelia verili, že jadrová katastrofa sa blíži a tak spáchali najväčšiu masovú samovraždu v histórii ľudstva. Zomrelo tu vyše 900 ľudí na otravu jedom zvaným “Kool-Aid”.

Ešte pred touto akciou však Jones a jeho najvernejší zavraždlili jedného amerického kongresmana, ktorý sa o nich zaujímal…

Nebeská brána

Zakladateľmi sekty boli Marshall Applewhite a Bonnie Nettles. Presvedčili ľud, že spásu a osvietenie možno dokázať len odstúpením z tejto planéty a to ešte pred “veľkou recykláciou ľudstva”, ktorá ich čaká. Všetko sa to začalo v roku 1997, keď k Zemi dorazila Haleyova kométa.

Applewhite ľudí presvedčil, že je to vlastne mimozemská loď a zároveň znamenie, na ktoré čakali. Následne asi 38 ľudí na jeho pokyn spáchalo samovraždu.

zdroje: therichest

5
Zanechať komentár

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
klobásnikSaláma aParečekFilipRoman KNasrat Recent comment authors
  Subscribe  
nové najstaršie Najlepšie hodnotené
Upozorniť
Nasrat
Anonym
Nasrat

Tohle je ubohost

Filip
Anonym
Filip

Kde je Nation of islam?

klobásnik
Anonym
klobásnik

jou jou skazené vajce

Roman K
Anonym
Roman K

Patřím do “sekty” reverenda Moona ale co to je za blbost:, “Mesiac je božská bytosť hodná uctívání.” to jste si to asi špatně přeložili. V Německu není zakázána a není to nebezpečné náboženství navazuje na křesťanství ale hlavně má jinou myšlenku. To že je ve stejné sekci s KKK ukazuje jak stupidní tato stránka je. Ověřte si fakta a poté zde pište články. Pokud se chcete dozvědět pravdivejsi informace o naší sekte Wikipedia ho popisuje neutrálně a bez nějakých fám. Unification Church je přesný název.

Saláma aPareček
Anonym
Saláma aPareček

každý ma svoj život. Nech si robí čo chce. Keď ma za potrebu spáchať samovraždu nech to spraví je to jeho dobrovolné rozhodnutie. XDXDXDXDXDXDXD