Top 5 mýtov o ženách, ktorým stále spoločnosť verí

1353

V tomto článku sa zameriame na päť najčastejších mýtov o ženách, ktorým mnohí muži stále veria, hoci boli opakovane vyvrátené.

Mýtus 1: Ženy nemajú záujem o technické obory

Mnohí muži stále veria, že ženy majú menší záujem o kariéru v oblasti vedy, technológie, inžinierstva a matematiky. Avšak realita je iná, ženy tvoria takmer polovicu pracovnej sily v niektorých týchto oblastiach, ako sú biológia a chémia​​.

Woman Using a Computer
Autor tejto fotografie je cottonbro studio

Mýtus 2: Ženy by mali uprednostňovať manželstvo a rodinu pred kariérou

Tradičný názor, že primárnym cieľom ženy by malo byť manželstvo a rodina, je zastaralý. Mnohé ženy dnes uprednostňujú svoje kariéry a majú iné individuálne ciele. Predpoklady o aspiráciách žien by sa mali prehodnotiť tak, aby odrážali rôznorodosť individuálnych cieľov​​.

Mýtus 3: Ženy sú príliš emocionálne

Existuje nesprávna predstava, že všetky ženy sú emocionálne nestabilné a nedokážu zastávať zodpovedné pozície alebo vedenie. Naopak, ženy sú rovnako schopné ako muži zastávať vedúce úlohy, a aj keby mali emotívnejšiu povahu, neovplyvňuje to ich pracovné schopnosti​​.

Woman in Gray Blazer Standing Near Green Plant With A Serious Look
Autor tejto fotografie je Tima Miroshnichenko

Mýtus 4: Ženy sú lepšie v multitaskingu

Často sa verí, že ženy sú lepšie v multitaskingu, ale štúdie ukazujú, že v skutočnosti nikto nie je v multitaskingu dobrý. Niektorí ľudia sú lepší v prepínaní medzi úlohami, ale to nie je určené pohlavím​​.

Mýtus 5: Všetky ženy chcú mať deti

Nie všetky ženy si prajú mať deti, bez ohľadu na to, koľko mužov si to myslí. Predstava, že všetky ženy budú chcieť mať deti, je postavená na stereotypoch, ktoré vždy neexistujú. Niektoré ženy necítia materské pudy a nemajú záujem o deti z rôznych dôvodov, preto je dôležité rešpektovať ich rozhodnutia.

mother, baby, happy
Autor tejto fotografie je PublicDomainPictures

Zdroj

Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.