Zaujíma vás, ktoré zvieratá sú schopné dosiahnuť najvyššiu rýchlosť na zemi? V tomto článku vám predstavíme päť rekordérov, ktorí by vám dali zabrať v behu. Niektoré z nich sú známe a obľúbené, iné menej pútavé, ale rovnako úžasné. Pozrite sa na náš rebríček a dozviete sa viac o týchto fascinujúcich tvoroch.

1. Pakôň (80,5 km/h)

Pakôň je druh antilopy pôvodom z Afriky. Je to veľké a robustné zviera s dlhým chvostom a rovnými rohmi. Pakone sú známe svojou každoročnou migráciou na nové pasienky, ktorá predstavuje jednu z najväčších zvieracích sťahov na svete. Pri tomto putovaní musia prekonať mnohé prekážky a nebezpečenstvá. Pakôň môže vyvinúť rýchlosť až 80,5 km/h.

Zdroj: YouTube Screenshot

2. Vidloroh americký (88,5 km/h)

Vidloroh americký je druh antilopy pôvodom zo Severnej Ameriky. Je to štíhle a elegantné zviera s dlhými nohami a vidličkovitými rohmi. Vidloroh americký je veľmi rýchly bežec – je stavaný na maximálne unikanie pred predátormi ako sú vlci, pumy alebo medvede. Vidloroh americký dokáže bežať rýchlosťou až 88,5 km/h.

Zdroj: YouTube Screenshot

3. Antilopa skákavá (100 km/h)

Antilopa skákavá je druh gazely pôvodom z juhozápadnej Afriky. Je to zviera s vyvinutými rohmi a je veľmi rýchla – dokáže bežať rýchlosťou 100 km/h. Je schopná vyskočiť až 4 metre do vzduchu a skákať do diaľky neuveriteľných 15 metrov. Tieto skoky jej pomáhajú unikať pred dravcami ako sú gepardy alebo levy.

Zdroj: YouTube Screenshot

4. Gepard (115 km/h)

Gepard tiež patrí medzi najrýchlejšie zvieratá na svete. Gepard je druh mačkovitého šelmy pôvodom z Afriky a Ázie. Je to štíhle a plochonohé zviera s dlhou chvostom a typickým žltým sfarbením s čiernymi škvrnami. Živí sa hlavne menšími antilopami, ktoré loví pomocou svojej neuveriteľnej rýchlosti. Gepard dokáže bežať rýchlosťou až 115 km/h, ale len na krátke vzdialenosti.

Zdroj: YouTube Screenshot

5. Sokol sťahovavý (389 km/h)

Sokol sťahovavý je najrýchlejším zvieraťom na Zemi. Sokol sťahovavý je druh sokola pôvodom z celého sveta okrem Antarktídy. Je to stredne veľký vták so silným zobákom a ostrými pazúrmi. Sokol sťahovavý sa živí hlavne inými vtákmi, ktoré loví vo vzduchu pomocou svojej ohromujúcej rýchlosti. Sokol sťahovavý dokáže lietať rýchlosťou až 389 km/h pri strmhlavom ponore na korisť.

Zdroj: YouTube Screenshot

Zdroj 

Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.