Top 5 najrýchlejších zvierat na svete, ktoré by si dobehol jedine autom

7216

Zaujíma vás, ktoré zvieratá sú schopné dosiahnuť najvyššiu rýchlosť na zemi? V tomto článku vám predstavíme päť rekordérov, ktorí by vám dali zabrať v behu. Niektoré z nich sú známe a obľúbené, iné menej pútavé, ale rovnako úžasné. Pozrite sa na náš rebríček a dozviete sa viac o týchto fascinujúcich tvoroch.

1. Pakôň (80,5 km/h)

Pakôň je druh antilopy pôvodom z Afriky. Je to veľké a robustné zviera s dlhým chvostom a rovnými rohmi. Pakone sú známe svojou každoročnou migráciou na nové pasienky, ktorá predstavuje jednu z najväčších zvieracích sťahov na svete. Pri tomto putovaní musia prekonať mnohé prekážky a nebezpečenstvá. Pakôň môže vyvinúť rýchlosť až 80,5 km/h.

Zdroj: YouTube Screenshot

2. Vidloroh americký (88,5 km/h)

Vidloroh americký je druh antilopy pôvodom zo Severnej Ameriky. Je to štíhle a elegantné zviera s dlhými nohami a vidličkovitými rohmi. Vidloroh americký je veľmi rýchly bežec – je stavaný na maximálne unikanie pred predátormi ako sú vlci, pumy alebo medvede. Vidloroh americký dokáže bežať rýchlosťou až 88,5 km/h.

Zdroj: YouTube Screenshot

3. Antilopa skákavá (100 km/h)

Antilopa skákavá je druh gazely pôvodom z juhozápadnej Afriky. Je to zviera s vyvinutými rohmi a je veľmi rýchla – dokáže bežať rýchlosťou 100 km/h. Je schopná vyskočiť až 4 metre do vzduchu a skákať do diaľky neuveriteľných 15 metrov. Tieto skoky jej pomáhajú unikať pred dravcami ako sú gepardy alebo levy.

Zdroj: YouTube Screenshot

4. Gepard (115 km/h)

Gepard tiež patrí medzi najrýchlejšie zvieratá na svete. Gepard je druh mačkovitého šelmy pôvodom z Afriky a Ázie. Je to štíhle a plochonohé zviera s dlhou chvostom a typickým žltým sfarbením s čiernymi škvrnami. Živí sa hlavne menšími antilopami, ktoré loví pomocou svojej neuveriteľnej rýchlosti. Gepard dokáže bežať rýchlosťou až 115 km/h, ale len na krátke vzdialenosti.

Zdroj: YouTube Screenshot

5. Sokol sťahovavý (389 km/h)

Sokol sťahovavý je najrýchlejším zvieraťom na Zemi. Sokol sťahovavý je druh sokola pôvodom z celého sveta okrem Antarktídy. Je to stredne veľký vták so silným zobákom a ostrými pazúrmi. Sokol sťahovavý sa živí hlavne inými vtákmi, ktoré loví vo vzduchu pomocou svojej ohromujúcej rýchlosti. Sokol sťahovavý dokáže lietať rýchlosťou až 389 km/h pri strmhlavom ponore na korisť.

Zdroj: YouTube Screenshot

Zdroj 

Tomáš Hanták
Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre