Top 5 neobvyklých zvierat na svete, o ktorých si ešte nepočul

3016

Pri pohľade na živočíšny svet môže byť ťažké si predstaviť, že niektoré z týchto tvorov naozaj existujú. V tomto zozname si predstavíme 5 najneobvyklejších zvierat na svete, ktoré sú skutočným zázrakom prírody.

Aye-aye

Aye-aye je malý nočný lemur, ktorý sa vyskytuje na Madagaskare. Má veľké uši, výrazné oči a veľmi dlhý prst, ktorý používa na lovenie hmyzu. Toto zviera je veľmi zaujímavé vzhľadom na jeho nezvyčajné chovanie. Aye-aye vyťahuje svoj dlhý prst a používa ho na získanie lariev hmyzu z kôry stromov.

Zdroj: YouTube Screenshot

Platypus

Platypus je jedným z najneobvyklejších cicavcov na svete. Tento drobný tvor sa vyskytuje v Austrálii a má zvláštne charakteristiky, ako napríklad ploché a široké chodidlá s plávajúcimi membránami a vreckovitý zobák, ktorý používa na získavanie potravy z riečneho dna.

Zdroj: YouTube Screenshot

Saiga

Saiga je pomerne malá antilopa, ktorá žije v strednej Ázii. Toto zviera má charakteristický výrazný nos, ktorý mu pomáha filtrovať prach a ochladzovať sa počas horúcich letných mesiacov. V minulosti bolo toto zviera ohrozené, ale dnes sa jeho populácia stabilizuje.

Zdroj: YouTube Screenshot

Blobfish

Blobfish je zaujímavý druh rýb, ktorý žije v hlbokom oceáne pri pobreží Austrálie a Tasmánie. Toto zviera má mäkké, gelové telo, ktoré sa mení podľa tlaku vody. Vzhľadom k jeho neobvyklému vzhľadu sa tento druh stal obľúbeným v internetových memoch a stal sa symbolom „škaredých“ zvierat.

Zdroj: YouTube Screenshot

Axolotl

Axolotl je vodné zviera, ktoré sa vyskytuje len v jednom mieste na svete – v jazere Xochimilco v Mexiku. Axolotl má schopnosť regenerovať svoje telo a dokáže obnoviť chýbajúce časti, ako sú končatiny, srdce alebo mozog. V súčasnosti je axolotl považovaný za ohrozený druh, pretože jeho životné prostredie v Mexiku je ohrozené rôznymi faktormi.

Zdroj: YouTube Screenshot

Neobvyklé tvory

Našu Zem obývajú zaujímavé a neobvyklé tvory. Okrem nás žijú na Zemi aj oni, preto sa pokúsme neničiť okolie v ktorom žijeme. Tvorme prostredie, v ktorom sa dá žiť, aby mohli medzi nami naďalej žiť aj tieto nezvyčajné zvieratá.

Zdroj

Tomáš Hanták
Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre