TOP: Cyprus za cenu spiatočných leteniek teraz iba 30€!

300

Cyprus je rozdelený na grécku a tureckú časť, no to nie je žiadnou prekážkou. Čisté more, výborné počasie, história a krásne pláže sú dostatočnými lákadlami.

cyprus fotografia
Photo by dimitrisvetsikas

Teraz máte možnosť zakúpiť si spiatočnú letenku len za 30€! Odletíte z letoviska vo Viedni priamo do Paphosu. Leteckú prepravu zabezpečuje spoločnosť Ryanair.

Termín:

Táto cena je dostupná napr. v júnovom termíne, a to od 5.6. – 12.6.2018. Viac na stránke Ryanair.

Batožina:

Môžete si so sebou zobrať batožinu s rozmermi 55x40x20cm a hmotnosťou max. do 10 kg, tá bude umiestnená do podpalubia. Do lietadla si so sebou môžete zobrať tašku s rozmermi 35x20x20cm.

Zopár dôvodov, prečo ísť na Cyprus:

– Je tam dostatok možností aj pre aktívny oddych. Napríklad si môžete popozerať antické či križiacke pamiatky, alebo ísť na výlety do pohoria Tróodos.

– Limassol je hlavný prístav ostrova s mnohými historickými pamiatkami. A známou pamiatkou je kamenná pevnosť, kde sa podľa legendy oženil anglický kráľ Richard Levie Srdce s Berengáriou Navarskou. Ďalšia pamiatka neďaleko prístavu je hrad Kolossi z r. 1210.

cyprus fotografia
Foto od blinkingidiot

– Nikózia – nájdete tam mestské hradby, no silnejší zážitok je Zelená línia, ktorá v roku 1974 rozdelila nielen toto mesto, ale celý ostrov na dve časti.

– Paphos – starobylé mesto na západe Cypru. Celý archeologický areál je známy pre dokonale zachované mozaiky. Obľúbené miesto turistov sú Hrobky kráľov, ktoré sú vo vytesaných katakombách.

– Najkrajšie pláže na Cypre sú Nissi a Konnos. Pláž Nissi sa pravidelne podľa hodnotenia turistov umiestňuje na najvyšších miestach rebríčkov najkrajších pláží na svete. Má totiž krásny biely piesok a tyrkysové more.

cyprus fotografia
Foto od ronsaunders47

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a ak sa tam chystáte zavítať, ubytujte sa vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre