Trpíte v tehotenstve nevoľnosťou? Je to znak, že vaše deti budú s vysokou pravdepodobnosťou múdre

603

Tehotenstvo je síce nádherné, no na druhej strane prináša aj veľmi nepríjemné chvíle. Medzi také patria aj nevoľnosti, ktoré dokážu znepríjemniť deň a život každej žene. Tehotenstvo je skrátka náročný proces.

pregnant fotografia
Foto od 1041483

Avšak, existujú štúdie, ktoré so sebou prinášajú veľmi pozitívne výsledky. Jeden výskum bol nedávno publikovaný v časopise Journal of Pediatrics. Zistilo sa, že hormóny, ktoré spôsobujú rannú nevoľnosť, sú rovnaké ako tie, ktoré súvisia s lepším vývojom mozgu u detí. A čo to znamená? Že vaše dieťa bude mať s vyššou pravdepodobnosťou vysoké IQ. Čiže čím je vyššia intenzita nevoľnosti, tým vyššia bude predpovedaná inteligencia detí.

Táto štúdia sa zaoberala 121 ženami, ktoré otehotneli v rokoch 1998 až 2003 a IQ ich detí bolo analyzované vo veku od 3 do 7 rokov. Nuž a výsledok bol taký, že deti matiek, ktoré mali rannú nevoľnosť, zaznamenali vyššie skóre pri IQ testoch ako tie, ktorých matky počas tehotenstva netrpeli nevoľnosťou. Ide o to, že zvýšenie ľudského choriového gonadotropínu (GCH) pravdepodobné vytvára ideálne prostredie pre placentu a pre lepší rozvoj neurónov u detí. Tento výsledok tak povzbudzuje ženy, ktoré trpia nevoľnosťou a môže im tak dodať viac síl zvládnuť toto náročné obdobie.

Ďalšie štúdie, napríklad štúdie publikované v časopise JAMA Internal Medicine zas ukázali, že ranná nevoľnosť počas tehotenstva je dobrým znamením aj z hľadiska toho, že existuje nižšia šanca potratu. Inými slovami, ranná nevoľnosť má tiež ochrannú funkciu, pretože znamená, že hladiny hormónov sú dostatočne vysoké na udržanie zdravého plodu až do pôrodu.

Ranná nevoľnosť síce vôbec nie je príjemná, no s vedomím, že má zmysel a hodnotu, sa to určite znáša tehotným ženám inak a lepšie. Tieto štúdie im môžu dodať vnútornú silu, s ktorou budú tehotenstvo znášať o niečo lepšie.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre