Určite sa stalo aj vám, že ste videli tváre tam kde nie sú. Ľudia sa delia o tie svoje videnia mačiek na rôznych miestach

714

Určite poznáte situáciu, keď vidíte na nejakom predmete či zvláštnom mieste tvár niečoho, napr. zvieraťa. Môže ísť napríklad aj o mačky. Ľudia zverejňujú fotografie všetkých náhodných miest a predmetov, v ktorých videli práve tieto tvory. A má to aj vedecké vysvetlenie.

Profesor Kang Lee z torontskej univerzity vysvetlil o akú vedu v tomto prípade ide.Pareidolia ilustruje interakciu medzi vizuálnou kôrou a čelnou kôrou ľudského mozgu. Naznačuje to, že náš mozog je vysoko citlivý a očakáva, že v istom prostredí stretne a spracuje niektoré špeciálne objekty, pretože sú biologicky a spoločensky dôležité pre naše prispôsobenie sa prostrediu. V prípade niektorých ľudí sa však ich frontálna mozgová kôra pre určité objekty (napr. tváre) zvýšila tak, že vidia tváre v mnohých situáciách, aj keď žiadne neexistujú,“ povedal profesor.

Zároveň však dodal, že ak vidíte vidieť tváre v objektoch aj keď tam vôbec nie sú, nie je nič nezvyčajné ani zlé.

1 70

2 68

3 56

4 52

5 50

6 45

7 38

8 32

9 26

10 23

11 21

12 20

13 18

14 15

15 12

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.