13 známych a úspešných ľudí, ktorí nemajú ukončené stredoškolské vzdelanie

1528

Tvrdenie, že dobré známky v škole zaručia presadenie sa v živote a naopak, zlé známky znamenajú automaticky odsúdenie na neúspech, je už dávno prekonané. Svoje o tom vedia celebrity, ktoré zarábajú milióny, pozná ich celý svet a majú rozbehnutú plodnú kariéru. Tušil/a si, že práve títo prominentní herci či speváčky nemajú strednú školu?

1. Tvár Victoria Secret

Svetová topmodelka Gisele Bündchen zanechala navštevovanie školy v 14 rokoch, aby sa mohla naplno venovať kariére modelky. Stalo sa tak potom, čo ju modelingoví skauti objavili v nákupnom centre v Sao Paolo v Brazílii. Podľa magazínu Forbes bola po dlhé roky najlepšie zarábajúcou modelkou na svete. Napriek nedokončenému vzdelaniu, nemožno tvrdiť, že by bola hlúpa. Ovláda niekoľko jazykov, medzi ktoré patrí portugalčina, angličtina, taliančina, španielčina a francúzština.

známi ľudia
Renan Katayama/Wikimedia Commons

2. Hviezda Titanicu

Hollywoodsky herec Leonardo DiCaprio opustil brány strednej školy po treťom ročníku. Držiteľ Oscara aj Zlatého glóbusu klasické školské vzdelávanie vymenil za miestny dramatický krúžok, kde zdokonaľoval svoje umelecké vlohy a pripravoval sa na kariéru herca.

známi ľudia
Neo_II/flickr

3. Jennifer Lawrence

Herečka ukončila svoje formálne vzdelávanie odchodom zo školy vo veku 14 rokov, aby naštartovala svoju hereckú kariéru. To, že nemá v rukách papier o vzdelaní, ju v súčasnosti mrzí. Napriek tomu, že nemá maturitu, má na konte viacero ocenení. Medzi nimi aj Oscara či Zlatý glóbus.

známi ľudia
Gage Skidmore/flickr

4. Rihanna

Speváčka z Barbadosu tiež patrí k celebritám, ktoré predčasne ukončili navštevovanie školy, a to už v 16 rokoch. Dnes už aj majiteľka módnej i kozmetickej značky dala v puberte prednosť hudobnej kariére. Podpísala zmluvu s nahrávacím štúdiom a začala produkovať svoje prvé hity ako SOS či Unfaithful.

známi ľudia
Liam Mendes/Wikimedia Commons

5. Daniel Radcliffe

Predstaviteľ slávneho čarodejníka rovnako neskončil strednú školu. Po prvej časti slávnej fantasy ságy totiž predstaviteľ Harryho Pottera nedokázal skĺbiť natáčanie so školským rozvrhom, a tak sa radšej chopil šance stať sa hercom.

známi ľudia
Gage Skidmore/Wikimedia Commons

6. Beyoncé

Aj popová diva patrí k celebritám bez ukončeného vzdelania. Možnosť mať maturitu nevyužila, aby sa mohla venovať svojej hudobnej a speváckej kariére a stať sa súčasťou dievčenského zoskupenia Destiny´s Child.

známi ľudia
Jennifer Meg/Wikimedia Commons

7. Demi Moore

Ukončila svoje stredoškolské vzdelávanie predčasne kvôli tomu, aby rozbehla kariéru modelky. Podpísala zmluvu s modelingovou agentúrou Elite a zapísala sa na dramatické kurzy.

známi ľudia
David Shankbone/Wikimedia Commons

8. Ryan Gosling

V 17 rokoch sa rozhodol opustiť školu, ktorú navštevoval, a presťahovať sa z Kanady do Los Angeles, aby sa mohol venovať hraniu.

známi ľudia
Patrick L./Wikimedia Commons

9. Cameron Diaz

Predstaviteľka Charlieho anjela opustila strednú školu preto, aby sa venovala modelingu, ako 16-náročná. O krátko na to zažila svoje herecké debuty.

Cameron Diaz WE 2012 Shankbone 2 scaled
David Shankbone/Wikimedia Commons

10. Tom Cruise

Odišiel zo strednej školy v 18, aby začal budovať kariéru herca.

Tom Cruise avp 2014 3
Georges Biard/Wikimedia Commons

11. Drew Barrymore

Začala natáčať už od útleho detstva. Prvú rolu získala ako sedemročná vo filme ET. Práve jej zaneprázdnenosť pracovaním na rôznych spotoch a filmoch sa stala dôvodom, že sa na školu vykašľala.

DrewBarrymoreFeb09
Angela George/Wikimedia Commons

12. Johny Depp

Slávny pirát opustil školu preto, lebo chcel pôvodne rozbehnúť úspešnú kariéru rokovej hviezdy. Založil skupinu Kids, s ktorou sa presťahoval z Floridy do Los Angeles. Herectvo bolo vtedy preňho len záložným plánom. Nakoniec sa však ukázalo, že práve ono je preňho správnou cestou.

Johnny Depp July 2009 1
Nicolas Genin/Wikimedia Commons

13. Whoopi Goldbergová

Hviezda filmu Sestra v akcii predčasne zanechala štúdium v 17 kvôli tomu, že trpí dyslexiou, ktorú v tom čase nemala diagnostikovanú, ale až v neskoršom veku.

Whoopi Goldberg 2011
Mark Taylor/Wikimedia Commons

Tieto celebrity dali prednosť kariére pred nadobudnutím poznatkov. Sú dôkazom, že aj človek bez formálneho vzdelania môže byť v živote úspešný a že za nedokončením školy či zlými známkami nestojí vždy nedostatok inteligencie, ale často sú v hre iné faktory.

Zdroje: 1, 2.

Volám sa Frederika a mojím druhým menom je zvedavosť. Vyštudovala som slovenčinu a mojou vášňou je čerpanie nových informácií. Dlho mi trvalo zistiť, čo chcem v živote robiť, no nakoniec som prišla na to, ako to všetko spojiť dohromady - písaním článkov. Som milovníčka psov, cvičenia a sladkého. Keďže vzdelanie nikdy nie je na škodu, zdokonaľujem sa v marketingu.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.