Veda a technika ide neuveriteľným spôsobom dopredu a veci, o ktorých sa dalo do nedávna iba snívať sú odrazu možné. Odteraz si už môžu aj hluchí ľudia vychutnať živé divadelné predstavenia oveľa lepšie ako kedykoľvek predtým a to vďaka týmto novým okuliarom. Kráľovské národné divadlo v Londýne ponúkne tieto okuliare svojim divákom ako úplne prvé na svete. Budú dostupné pre každého, kto je hluchý alebo počuje len veľmi slabo.

Foto od youtube

Tlmočníci sú síce často k dispozícii, no nie sú vždy prítomní na predstaveniach. Okuliare dokážu ukázať aj skriptovaný dialóg na vnútornej strane šošoviek. Po niekoľkých mesiacoch testovania okuliarov bude spomínané divadlo sprístupňovať tento vynález od roku 2019 bezplatne a na všetkých predstaveniach, ktoré sa tam budú hrať. Navyše, výrobca okuliarov dúfa, že táto technológia bude čoskoro k dispozícii nielen v tomto divadle, ale vo všetkých divadlách na celom svete.

“Táto nová technológia umožňuje nepočujúcim a slabo počujúcim maximálny zážitok. Je naozaj úžasné, ako ďaleko sme pokročili a ako pozitívne to ovplyvnilo kvalitu života ľudí s týmto zdravotným hendikepom.”

Je k dispozícii aj takáto prezentácia:

Zdroj

Zanechať komentár

avatar
  Subscribe  
Upozorniť