V tomto článku sa dozvieš o niektorých z najúžasnejších prírodných zázrakov na našej planéte. Naša Zem je plná krásnych miest. Tak sa poď pozrieť na zopár najkrajších z nich!

Nočné polárne žiary – tajomstvo lesklých zelených svetiel na oblohe

Nočné polárne žiary sú jedným z najkrajších prírodných divov, ktoré môžeme vidieť na nočnej oblohe. Tieto záhadné zelené svetlá vznikajú pri interakcii slnečného vetra so zemskou magnetosférou. Okrem zelenej farby sa môžu objaviť aj v iných farbách, ako je ružová, žltá a modrá. Najlepšie miesta na pozorovanie polárnych žiar sú na severe Európy a Kanady.

snow covered mountain with aurora borealis
Zdroj: Unsplash/Jonatan Pie

Angel Falls – najvyšší vodopád na svete

Angel Falls je považovaný za najvyšší voďopád na svete s výškou až 979 metrov. Je 15 krát vyšší ako Niagarské vodopády. Tento impozantný vodopád sa nachádza v národnom parku Canaima v Venezuele a jeho názov získal po americkom leteckom pilotovi, ktorý ho objavil v roku 1933. Pre svoju neprístupnosť a exotické prostredie, je Angel Falls jedným z najfascinujúcejších prírodných zázrakov.

Zdroj: YouTube

Yellowstonský národný park – vstup do divokého sveta

Yellowstonský národný park sa nachádza na západnom pobreží Spojených štátov a je považovaný za jedno z najkrajších miest na zemi. Tento národný park má na svojom území celkovo 890307 hektárov lesa, hôr, riek a pralesov. Návštevníci môžu vidieť množstvo divokých zvierat ako medvede, vlky, losy a býky, ktoré sa pohybujú vo voľnej prírode.

Zdroj: YouTube

Morénské jazero – nádherné miesto v štýle Tolkienovho Stredozemia

Morénské jazero sa nachádza v Kanade a jeho vznik je spojený s ľadovými dobami. Toto krásne jazero je obklopené horami a skalami a dáva návštevníkom pocit, akoby sa ocitli v fantastickom svete, podobnom Stredozemi z knižnej trilógie Pána prsteňov. Okolo jazera sa nachádza množstvo turistických chodníkov, kde môžete pozorovať nádherné scenérie a obdivovať jazero, ktoré má jedinečnú azúrovú farbu.

Zdroj: YouTube

Galapágy – ostrovy plné zázračného života

Galapágy sú skupinou ostrovov v Tichom oceáne, ktoré sú považované za jedno z najúžasnejších miest na svete. Tieto ostrovy sú domovom množstva exotických zvierat, ktoré sa vyskytujú iba na Galapágach, ako napríklad obrie korytnačky. Tieto zvieratá sa vyvinuli v izolácii na ostrovoch a môžu byť pozorované len na Galapágach, čo robí z týchto ostrovov jedinečné miesto na zemi.

Zdroj: YouTube

Dnes sme sa pozreli na niektoré z najúžasnejších prírodných zázrakov na svete. Každé z týchto miest je jedinečné a fascinujúce, a je určené pre tých, ktorí sa chcú priblížiť k prírode a objaviť jej krásu. Tak neváhaj a plánuj svoju cestu k niektorému z týchto prírodných zázrakov a nechaj sa očariť ich kúzlom.

Zdroj

Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.

1 komentár

  1. U Yellowstonskeho národného parku máte chybu neleží na západnom pobreží ale na západe U.S.A. a býky tam nie sú ale žijú tam bizóny ikonické zvieratá severnej ameriky.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.