5 úžasných prírodných divov, ktoré budete pozorovať so zatajeným dychom

4128

V tomto článku sa dozvieš o niektorých z najúžasnejších prírodných zázrakov na našej planéte. Naša Zem je plná krásnych miest. Tak sa poď pozrieť na zopár najkrajších z nich!

Nočné polárne žiary – tajomstvo lesklých zelených svetiel na oblohe

Nočné polárne žiary sú jedným z najkrajších prírodných divov, ktoré môžeme vidieť na nočnej oblohe. Tieto záhadné zelené svetlá vznikajú pri interakcii slnečného vetra so zemskou magnetosférou. Okrem zelenej farby sa môžu objaviť aj v iných farbách, ako je ružová, žltá a modrá. Najlepšie miesta na pozorovanie polárnych žiar sú na severe Európy a Kanady.

snow covered mountain with aurora borealis
Zdroj: Unsplash/Jonatan Pie

Angel Falls – najvyšší vodopád na svete

Angel Falls je považovaný za najvyšší voďopád na svete s výškou až 979 metrov. Je 15 krát vyšší ako Niagarské vodopády. Tento impozantný vodopád sa nachádza v národnom parku Canaima v Venezuele a jeho názov získal po americkom leteckom pilotovi, ktorý ho objavil v roku 1933. Pre svoju neprístupnosť a exotické prostredie, je Angel Falls jedným z najfascinujúcejších prírodných zázrakov.

Zdroj: YouTube

Yellowstonský národný park – vstup do divokého sveta

Yellowstonský národný park sa nachádza na západnom pobreží Spojených štátov a je považovaný za jedno z najkrajších miest na zemi. Tento národný park má na svojom území celkovo 890307 hektárov lesa, hôr, riek a pralesov. Návštevníci môžu vidieť množstvo divokých zvierat ako medvede, vlky, losy a býky, ktoré sa pohybujú vo voľnej prírode.

Zdroj: YouTube

Morénské jazero – nádherné miesto v štýle Tolkienovho Stredozemia

Morénské jazero sa nachádza v Kanade a jeho vznik je spojený s ľadovými dobami. Toto krásne jazero je obklopené horami a skalami a dáva návštevníkom pocit, akoby sa ocitli v fantastickom svete, podobnom Stredozemi z knižnej trilógie Pána prsteňov. Okolo jazera sa nachádza množstvo turistických chodníkov, kde môžete pozorovať nádherné scenérie a obdivovať jazero, ktoré má jedinečnú azúrovú farbu.

Zdroj: YouTube

Galapágy – ostrovy plné zázračného života

Galapágy sú skupinou ostrovov v Tichom oceáne, ktoré sú považované za jedno z najúžasnejších miest na svete. Tieto ostrovy sú domovom množstva exotických zvierat, ktoré sa vyskytujú iba na Galapágach, ako napríklad obrie korytnačky. Tieto zvieratá sa vyvinuli v izolácii na ostrovoch a môžu byť pozorované len na Galapágach, čo robí z týchto ostrovov jedinečné miesto na zemi.

Zdroj: YouTube

Dnes sme sa pozreli na niektoré z najúžasnejších prírodných zázrakov na svete. Každé z týchto miest je jedinečné a fascinujúce, a je určené pre tých, ktorí sa chcú priblížiť k prírode a objaviť jej krásu. Tak neváhaj a plánuj svoju cestu k niektorému z týchto prírodných zázrakov a nechaj sa očariť ich kúzlom.

Zdroj

Tomáš Hanták
Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

1 Komentár
Najhodnotnejšie
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
Martin
6. mája 2023 14:14

U Yellowstonskeho národného parku máte chybu neleží na západnom pobreží ale na západe U.S.A. a býky tam nie sú ale žijú tam bizóny ikonické zvieratá severnej ameriky.