V americkom Texase sa objavil gigantický orol – domácim sa podarilo dostať ho do bezpečia

1110

Súčasťou dnešného života nie je len to, že zimy sú teplejšie ako predošlé roky. Ale objavujú sa v blízkosti ľudských obydlí aj zvieratá, ktoré sa doposiaľ ukrývali v lesoch či horách. Preto je prekvapením, že gigantický orol sa v americkom Texase priblížil k ľudským obydliam tak blízko, že ho mohli domáci odfotiť.

1
Zdroj: WhereInBacolod
4 2
Zdroj: WhereInBacolod

V štvrti Brownsville v Texase zachytila ​​kamera silného orla bielohlavého. Obrovský vták sa údajne vždy vznášal okolo tejto oblasti, ale mnohí z miestnych obyvateľov nikdy nevideli orla zblízka. Veľkého orla neskôr odchytili obyvatelia mesta po niekoľkých pokusoch pomocou veľkej železnej siete. Malý hlodavec bol použitý ako návnada pre orla a keď sa dravec spustil dole, aby ho zožral, sieť sa zrazu uvoľnila a vtáka uväznila.

6
Zdroj: WhereInBacolod
8
Zdroj: WhereInBacolod

Orol bielohlavý patrí medzi najväčšie dravce a môže vážiť až do 6,3 kg. Rozpätie krídel u dospelého jedinca býva priemerne do 2,3 metra. V tomto prípade však ide o nadpriemernú veľkosť tohto druhu, ktorý je chránený. Po rýchlom zásahu obyvateľov sa však bezpečne dostal na miesto, ktoré jeho životu vyhovuje. Na svete je však oveľa viac obrovských dravých vtákov. Ďalšia správa z Austrálie zaznamenala orla klinochvostého alebo známeho ako orlí jastrab, najväčšieho dravca v Austrálii a je najbežnejším zo všetkých veľkých orlov na svete, ktoré boli spozorované. Má priemerné rozpätie krídiel viac ako 2,5 m a priemernú výšku približne 1,2 m.

Zdroj: WhereInBacolod

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.