V Bielom dome strašia duchovia bývalých prezidentov, ktorá izba je najdesivejšia?

115

Biely dom, ktorý sa nachádza na 1600 Pennsylvania Avenue vo Washingtone, D.C., je možno jedným z najznámejších strašidelných domov v Amerike. V priebehu rokov sa objavilo množstvo správ o nadprirodzených stretnutiach medzi historickými múrmi. Tu je niekoľko mrazivých príbehov.

Zdroj Tabrez Syed

Abigail Adams: manželka Johna Adamsa (druhého prezidenta Spojených štátov) sa presťahovala do Bieleho domu z Philadelphie. Údajne používala východnú miestnosť na vešanie bielizne. Jej ducha videli, ako mieri k tejto miestnosti s roztiahnutými rukami. Možno opäť niesla svoju bielizeň.

David Burns: v halách vraj straší David Burns, ktorý predal pozemok, na ktorom bol vybudovaný Washington, D.C. vrátane Bieleho domu. Komorník prezidenta Franklina D. Roosevelta údajne počul hlas bez tela, ktorý hovoril: „Som pán Burns.“

Andrew Jackson: nevrlý siedmy prezident Andrew Jackson mal zášť voči tým, ktorí podporovali jeho oponenta. Prvá dáma Mary Todd Lincoln tvrdila, že počula Jacksona dupať a nadávať cez chodby. Jeho bývalá spálňa, Ružová izba, je považovaná za jednu z najstrašidelnejších miestností v Bielom dome.

Harry Truman: prezident Truman napísal svojej manželke o strašidelnej povahe Bieleho domu, pričom spomenul duchov, ktorí chodia hore a dolu po chodbe a dokonca aj vo svojej pracovni.

Navyše niektorí ľudia tvrdia, že vidia mŕtvych vrátnikov Bieleho domu, ktorí sú stále v službe. Podľa Jareda Broacha, ktorý ponúka prehliadky strašidelných oblastí po celej krajine, má Biely dom niektoré z najoverenejších príbehov o duchoch.

Zdroj

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre