Zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1597 – Koľko zŕn sa zmestí do jednej šálky kávy a dá sa vôbec prečítať meno Pppppppppprice?

11184

V dnešných zaujímavostiach ku káve sa dozviete, ako Disneyland predpovedal budúcnosť a, kde si kúpiť farbu, ktorou je natretý Biely dom aj opera v Sydney. 

Je recept na kávu Ludwiga van Beethovena skutočne dobrý? Podnikaví Briti zo spoločnosti Green Fatm Coffe interpretovali umelcov slenený kávovar a zistili, že 60 zŕn nestačí na vytvorenie dobrej chuti v šálke kávy. Aj, keď uznali, že to nie je najhorší recept na kávu. Postup zopakovali aj s moderným kávovarom, ktorý vytvoril o čosi lepšie espresso no, i tak sa nejedlano nič svetoborné.

Keďže je papier vyrobený z dreva neustále sa rozkladá a uvoľňuje do vzduchu chemické zlúčeniny. Ich zmiešaním sa vytvorí jedinečná vôňa. 

V roku 2012 bol 49 ročný Tim Price z Leicesteru vo Veľkej Británii tak unavený odpovedaním na telemarketérske hovory, že vymyslel spôsob, ako otravné telefonáty zastaviť. K svojmu priezvisku pridal ďalších deväť písmen „p“. Domnieval sa, že nové meno bude ťažko vysloviteľné a odradí drvivú väčšinu telemarketérov. A, ako vyslovovanie vyriešil on sám? Hovorí si „Tim ´10p´ Price“. 

Keď Forrest Mars započal svoj vlastný potravinársky podnik, okrem iného vytvoril aj slávne M&M´s s arašidmi vo vnútri. Keďže bol však na ne alergický, nemohol vlastný vynález ani ochutnať. 

Veľká populácia a vysoká hustota obyvateľstva prispieva k tomu, že východná Ázia je hlavným regionálnym centrom svetovej populácie. Aj, keď sa štatistiky ohľadom počtu obyvateľstva neustále menia a rozvíjajú. 

Jedna z piatich pôvodných tematických krajín novootvoreného parku Disneyland (v roku 1955) bola navrhutá tak, ako keby sa odohrávala v budúcnosti, v roku 1986. Walt si predstavoval (z časti presne), že bezprostredná budúcnosť Ameriky bude vesmírnym vekom rakiet, elegantnej architektúry, chemikálií a vedeckého pokroku.

Keimfarben, spoločnosť sídliaca v nemeckom Diedorfe je jednou z popredných svetových výrobcov silikátových farieb (minerálnych farieb) zachovávajúcich historické budovy. Zakladateľ spoločnosti Adolf Wilhelm Keim je považovaný za vynálezcu minerálnych farieb, ktoré spôsobili revolúciu v staviteľstve a maliarstve 19. storočia. Budovy ako Biely dom, opera v Sydney či Buckinghamský palác sú natreté silikátovými farbami značky Keimfarben. 

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre