V Dillí vyvinuli softvér, ktorý pomohol nájsť takmer 3 000 nezvestných detí za 4 dni

475

Problém so stratenými alebo unesenými deťmi je veľmi aktuálnym problémom. Akokoľvek sa to polícia snaží riešiť, stále existuje vysoký počet detí, ktoré už nikdy svoj domov nenašli alebo nenájdu. Zdá sa, že svitá na lepšie časy a momentálne vyvinuli veľmi perspektívny systém.

children with parents fotografia
Photo by rbalouria

Vďaka inovatívnemu novému systému rozpoznávania tváre bolo mestskou políciou identifikovaných takmer 3 000 nezvestných detí za iba 4 dni. A vďaka tomu sa teraz deti vrátili k svojim rodinám.

Z týmto softvérom začali pracovať na policajnom oddelení v Dillí, kde sa im počas jeho skúšky podarilo naskenovať 45 000 detí žijúcich v detských domovoch. Počas skúšobnej fázy od 6. apríla do 10. apríla bolo 2930 detí identifikovaných, ktoré boli klasifikované ako nezvestné deti.

Technológia využíva masívnu databázu fotografií a profilov, aby spojila tvár ktoréhokoľvek dieťaťa s nezvestným dieťaťom. Ak bude môcť mestská polícia používať túto technológiu bezplatne, môže tak odhaliť tisíce ďalších obetí.

Organizácia pre práva detí Bachpan Bachao Andolan už usilovne pracuje na návrhu, ktorý umožní policajnému oddeleniu v Dillí používať softvér bezplatne. Národná komisia pre ochranu práv dieťaťa tiež bojuje za využívanie softvéru.

„Ak takýto typ softvéru pomôže nájsť nezvestné deti a vrátiť ich svojim rodinám, nič nemôže byť lepšie ako toto,“ povedal Yashwant Jain, člen NCPCR.

Zdroj: goodnewsnetwork

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre