Egypt plánuje postaviť v blízkej dobe najväčší solárny park na svete

252

Krajiny sa čím ďalej tým viac snažia urobiť niečo dobré pre životné prostredie, nie iba ho devastovať. Uvedomujú si, že takto to ďalej ísť nemôže. Čoraz viac počuť o konkrétnych opatreniach, aby tak pomohli ekológii a zaťažovali ju menej. Egypt sa rozhodol pre zaujímavé riešenie, ktoré pomôže životnému prostrediu.

e832b40921f0073ecd0b470de7444e90fe76e7d410b7194492f4c6 1280 egypt air
Photo by Walkerssk

Egypt začal pracovať na tom, aby sa stal najväčším solárnym parkom na svete. Solárny park Benban by mal do polovice roku 2019 generovať solárnu energiu od 1,6 do 2,0 GW.

Po celé roky je Egypt do značnej miery závislý na lacných fosílnych palivách. Kvôli poklesu cien komponentov solárnych panelov však v krajine dúfajú, že do roku 2022 vytvoria aspoň 20% svojich energetických potrieb z udržateľných zdrojov.

Projekt si predstavujú zrealizovať na pozemku s rozlohou okolo 37 km štvorcových, na ktorom bude v blízkosti Aswana postavených 32 rôznych elektrární.

„Tento projekt pomôže Egyptu využívať svoj masívny potenciál pre solárnu energiu a obmedziť používanie drahých a znečisťujúcich fosílnych palív. Je to obzvlášť dôležité, keďže čím ďalej tým viac sa objavuje hrozba veľkých klimatických zmien, “ povedal Mouayed Makhlouf, riaditeľ IFC (Medzinárodná finančná korporácia) pre Stredný východ a Severnú Afriku.

Zdroj: goodnewsnetwork

Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.