V Indii sprístupnili pre verejnosť po 10 rokoch výstavby najväčšiu sochu vtáka na svete

1051

India je krajina, ktorú si do svojho cestovateľského rebríčka pridáva veľa ľudí. A má to hneď niekoľko dôvodov – od výnimočnej kuchyne až po bujnú históriu, kultúru a posvätné chrámy. Teraz je však ešte o minimálne jeden dôvod viac, prečo ju navštíviť.

Foto od boredpanda

V blízkosti mesta Kerala totiž vybudovali ohromujúcu sochu orla. Po 10 rokoch tvrdej práce otvoril indický umelec Rajiv Anchal toto jedinečné dielo pre verejnosť. Celá socha je venovaná eposu Ramayana, ktorý rozpráva príbeh o obrovskom orlovi s rovnakým menom. Ten podľa tohto diela padol počas boji pri Ravane, kedy išlo o záchranu bohyne Sita.

Foto od boredpanda

V súčasnosti ide o skutočne majestátnu sochu vtáka, ktorá je zároveň najväčšia na svete. V danej oblasti je však okrem tejto stavby k dispozícii aj veľa ďalších zaujímavých aktivít pre turistov, ako napríklad horolezectvo, zlaňovanie, paintball, no nájdete tam aj múzeum či iné atrakcie.

Foto od boredpanda

Od chvosta k hlave je socha dlhá 61 metrov a je postavená na 305 metrovom kopci. Jej autor povedal, že postaviť ju mal v pláne už oveľa dlhšie, ako 10 rokov. „Tento návrh som predstavil už počas môjho pôsobenia na vysokej škole výtvarných umení ešte v 80. rokoch. Hoci z neho boli ohromení, vtedy sa ešte nič nedialo.“ Taktiež dodal, aké dôležité je nezmeniť tento kultúrny pamätník na náboženský. Jeho stavba je určená pre všetkých, bez ohľadu na náboženstvo.

Foto od boredpanda

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre