V júni kúpite spiatočné letenky do švédskeho Malmo len za 16€!

286

Malmö je tretím najväčším mestom Švédska s veľmi dobre rozvinutým priemyslom. Okrem moderných architektonických skvostov ti však ponúka aj niekoľko historických budov a parkov.

malmo sweden fotografia
Foto od fohlin

Teraz máte možnosť zakúpiť si spiatočné letenky do Malmo len za cenu 16€! Poletíte spoločnosťou Ryanair. Dostaviť sa však musíte na letisko v Krakowe.

Termín:

Za túto cenu je dostupný termín napr. od 7.6. – 12.6.2018. Viac na stránke ryanair.

Batožina:

V tejto cene si môžete so sebou zobrať batožinu s rozmermi 55x40x20cm a hmotnosťou do 10 kg. Tá vám bude odobraná a umiestnená do podpalubia. Na palubu si môžete zobrať tašku s rozmermi 35x20x20cm.

A čo v Malmo?

– Öresundský most – jeden z najdlhších mostov na svete. Öresundský most vedie ponad Sundský prieliv a meria takmer osem kilometrov. Určený je pre železničnú i automobilovú dopravu. Pred Kodaňou dokonca prechádza postupne do podmorského tunela.

– Hrad Malmöhus – z historického hľadiska je najcennejšou pamiatkou mesta tento renesančný hrad.

malmohus fotografia
Foto od Maria Eklind

– Zábavný park Folkets – jeden z najstarších verejných parkov. Vznikol ako spojenie zábavného parku a oddychového priestranstva. Nájdete tam kolotoče v retro štýle a ruské koleso. Sú tam aj reštaurácie, kaviarne, či malá ZOO a detské ihriská.

– Turning Torso je najvyššia budovu v krajine. Mrakodrap Turning Torso patrí medzi skvosty novodobej architektúry, meria až 190 metrov. Zaujímavý je hlavne netradičný tvar budovy. Nenechajte si ujsť nočnú vyhliadku, keď je mrakodrap nádherne rozsvietený.

malmo sweden fotografia
Foto od philip.mallis

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a ak sa tam chystáte zavítať, ubytujte sa vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre