V Lacoste sa rozhodli nahradiť logo krokodíla za iné živočíchy, ktoré sú na pokraji vyhynutia

960

Svetoznáma francúzska značka oblečenia – Lacoste nahradila svoje kultové logo krokodíla ohorzenými druhmi zvierat, aby tak upozornili verejnosť o tomto závažnom probléme.

Photo by boredpanda

V spolupráci s Medzinárodnou úniou na ochranu prírody priniesla značka desať nových vzorov svojich kultových polokošiel. Každé z týchto znázornených zvierat je na pokraji vyhynutia. Počet polokošiel vytvorených pre každú sériu zodpovedá zostávajúcim počtom zvierat žijúcich vo voľnej prírode.

Photo by boredpanda

Nákupom košele sa ľudia spolu so značkou Lacoste zúčastňujú na pomoci a ochrane týchto ohrozených druhov živočíchov.

Burmeská korytnačka

Budúcnosť tejto mimoriadne farebnej sladkovodnej korytnačky – pôvodom z Burmy – vyzerá dosť temne. Najnebezpečnejším predátorom pre nich sme my, ľudia.

Photo by boredpanda

Javský nosorožec

Sú veľmi zriedkavé, pokojné a osamelé zvieratá. Nachádzajú sa iba v Indonézii pod ochranou jednotky Rhino Protection, a to v dažďových pralesoch a na rovinách. Sú ohrozené kvôli ich nízkej reprodukčnej schopnosti, ako aj intenzívnemu pytliactvu pre ich rohy.

Photo by boredpanda

Severný lemur

Meria len asi 50 cm od hlavy po chvost a váži približne 800 gramov. Nachádza sa v suchých lesoch severného Madagaskaru. Intenzívne pytliactvo a ničenie jeho biotopu pre poľnohospodárstvo a odlesňovanie z neho robia kriticky ohrozený druh.

Photo by boredpanda

Kalifornský kondor

Pri rozpätí krídiel môže dosiahnuť aj 3 metre. Je najväčším lietajúcim vtákom v Amerike. Jeho prežitie je ohrozené najmä ľudským odpadom, ktorý znečisťuje jeho prirodzený biotop.

Photo by boredpanda

Papagáj kakapo

Nočný papagáj pochádza z Nového Zélandu a môže dosahovať až 60 centimetrov. Ide o ohrozený druh najmä kvôli veľmi pomalej reprodukčnej schopnosti.

Photo by boredpanda

Vaquita

Je to morský cicavec, ktorý dokáže plávať v plytkých vodách nekonečne dlho. Váži v priemere okolo 48 kilogramov a meria 1,5 metra. Jedná sa o kriticky ohrozený druh kvôli žiabrovým sieťam, v ktorých sa môže zapliesť.

Photo by boredpanda

Anegada Ground Iguana

Iguana je bylinožravcom, ktorý môže vážiť až 6 kilogramov, meria viac ako 60 centimetrov a žije v tropickom suchom lese. Nanešťastie, chov dobytka a poľnohospodárstvo spôsobuje, že ich biotopy sa zmenšujú a divoké mačky a psy ich považujú za celkom chutné.

Photo by boredpanda

Cao-vit Gibbon

Táto opica je jednou z najnezvyčajnejších na svete. Napriek váhe od 5 do 10 kilogramov sa pohybuje s veľkou obratnosťou. Tento gibbon žije v lese na hranici Číny s Vietnamom, kde je ohrozený v dôsledku odlesňovania.

Photo by boredpanda

Saola

Sú to plaché a osamelé bylinožravce, ktoré vedú pokojný život v lesoch a horách Vietnamu a Laosu. Ich prežitie je ohrozené kvôli intenzívnemu pytliactvu v tejto oblasti.

Photo by boredpanda

Tiger džungľový sumatriansky

Tento mäsožravec môže vážiť až 100 kilogramov a dosahuje až 2 metre. Žije v Indonézii. Je geneticky odlišný od ostatných tigrov a predstavuje poddruh sám o sebe. Hlavné hrozby, ktorým musí čeliť sú pytliactvo a odlesňovanie.

Photo by boredpanda

Zdroj: boredpanda

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre