V lete spiatočné letenky do krásnej Transylvánie len za 23€!

543

Rozprávkové mesto v Rumunsku je teraz na dosah. Ak si chcete užiť krásne prostredie či vydať sa po stopách Drakulu, práve teraz by ste mali zbystriť pozornosť.

transylvania fotografia
Photo by Georgex25

Teraz máte možnosť zakúpiť si spiatočnú letenku len za cenu 23€! Poletíte z letiska vo Viedni, priamo do Cluj-Napoca. Prepravu zabezpečuje wizzair. Cena je však dostupná len pre členov Wizz Discount Club. Ak členom nie ste, členské si môžete zakúpiť za 30€/rok.

Termín:

Za túto cenu je dostupný termín napr. od 24.6. – 1.7.2018. Viac na stránke wizzair.

Batožina:

Bez príplatku je možné zobrať si so sebou aj príručnú batožinu s rozmermi maximálne 55×40×23 cm a váhou do 10 kg.

Čo vidieť v Transylvánii:

– Hrad Peles – je bezpodmienečne jedným z najkrajších hradov v Európe. Svojim návštevníkom ponúka veľkolepé výhľady. Hrad aj jeho okolie sú pravidelne otvorené pre turistov, ktorí chcú obdivovať novorenesančnú architektúru, gotické sochy a nedotknuté nádvoria.

– Sighisoara alebo rodisko Drakulu leží cca 2 hodiny autom severovýchodne od väčšieho mesta Brašov. Je rodiskom Vlada Tepesa /známeho ako predloha pre Drakulu/ a taktiež svetovým dedičstvom UNESCO. Sighisoara je jedným z najzachovalejších stredovekých miest v Európe.

transylvania fotografia
Photo by trallala67

– Okrem týchto dvoch hradov tam môžete navštíviť aj ďalšie nádherné skvosty v krásnej prírode.

– Temné a tajomné hory skvelo dotvárajú atmosféru miest, s ktorými sa spája mýtmi popretkávaný gróf Dracula. Výletom do Transylvánie si užijete rumunské pamiatky i nádhernú prírodu.

– A rozhodne nezabudnite ochutnať miestnu kuchyňu.

transylvania fotografia
Photo by epicioci

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a ak sa tam chystáte zavítať, ubytujte sa vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

 

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre