V Poľsku, v Krkonošskom národnom parku, sa neďaleko českých hraníc objavila záhadná látka. Laici nazvali túto hmotu „želé z vesmíru“, pretože pôvod tejto látky nie je celkom známy ani medzi odborníkmi. 

„Nie sú to huby ani žiadne iné známe organizmy,“ píše sa na facebookovej stránke Krkonošského národného parku. V roku 2015 sa dánska vedkyňa Marie Roland vyjadrila, že by mohlo ísť o nestrávené časti žiab, ktoré boli v období pred neresením. Objavili sa však aj teórie, že by mohlo ísť o výlučky slimákov alebo druh huby.

Teória, s ktorou prišla dánska odborníčka, je považovaná za najpravdepodobnejšiu. Podľa odborníkov by táto možnosť vysvetľovala aj to, prečo sa toto želé objavilo v prírode na rôznych miestach.

ZDROJ1, ZDROJ2

Volám sa Lucia a som študentkou marketingu na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Popri štúdiu sa rada venujem foteniu, vytváraniu obsahu na sociálnych sieťach a spievaniu. Baví ma spoznávať nové miesta, športovať, nakupovať a neohrdnem ani seriálu na Netflixe, či dobrej knihe.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.