V Poľsku sa objavila záhadná látka. Dostala názov „želé z vesmíru“

742

V Poľsku, v Krkonošskom národnom parku, sa neďaleko českých hraníc objavila záhadná látka. Laici nazvali túto hmotu „želé z vesmíru“, pretože pôvod tejto látky nie je celkom známy ani medzi odborníkmi. 

„Nie sú to huby ani žiadne iné známe organizmy,“ píše sa na facebookovej stránke Krkonošského národného parku. V roku 2015 sa dánska vedkyňa Marie Roland vyjadrila, že by mohlo ísť o nestrávené časti žiab, ktoré boli v období pred neresením. Objavili sa však aj teórie, že by mohlo ísť o výlučky slimákov alebo druh huby.

Teória, s ktorou prišla dánska odborníčka, je považovaná za najpravdepodobnejšiu. Podľa odborníkov by táto možnosť vysvetľovala aj to, prečo sa toto želé objavilo v prírode na rôznych miestach.

ZDROJ1, ZDROJ2

Lucia Gajdošová
Ahojte :) Volám sa Lucia a aktuálne pracujem v marketingovej agentúre. Som milovníčkou kníh, kávy, cestovania a spoznávania nových miest. Popri práci sa venujem aj foteniu a sociálnym sieťam.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre