V Ríme odhalili archeológovia tajnú miestnosť v paláci cisára Nera, ktorá je stará 2 000 rokov

1016

Rím je jedno z tých miest, ktoré ukrýva nekonečné tajomstvá z minulosti. Niektoré sú odhalené, iné ešte na svoje odhalenie stále čakajú. V týchto dňoch sa však podarilo archeológom ďalšie veľké odhalenie. Celkom náhodne našli tajomný podzemný priestor nachádzajúci sa v paláci cisára Nera v Ríme.

Foto od youtube

Podarilo sa to v tajnej komnate zdobenej kentaurmi či sfingami, ktorá sa nachádza vo vnútri slávneho Domus Aurea (Zlatý dom) v čase, kedy vykonávali reštaurátorské práce na susednej miestnosti, takže išlo o číru náhodu. Táto tajná miestnosť bola ukrytá asi 2000 rokov a nazýva sa aj ako „Sphinx Room“. Je to len jedna z mnohých izieb v masívnom Domus Aurea, ktorý je súčasťou archeologického parku, do ktorého patrí aj taká pamiatka, akou je Koloseum.

Úradník Alessandro D’Alessio sa vyjadril, že reštaurátori po objave okamžite začali s prácami v novoobjavenej miestnosti, ktorá bola pokrytá rôznymi historickými freskami. Sú tam vyobrazené napr. aj vodné tvory, girlandy, stromy, kvety či vtáky. Alfonsina Russo, riaditeľka tohto archeologického parku sa vyjadrila, že miestnosť veľa vypovedá o atmosfére a pomeroch z rokov, kedy vládol Nero.

Foto od youtube

Niektoré časti miestnosti ešte stále zostávajú v podzemí a archeológovia už zrejme nebudú pokračovať s ďalšími výkopnými prácami. Boja sa totiž, že by mohli spôsobiť štrukturálnu nestabilitu. Turisti, ktorí prídu do večného mesta už budú môcť navštíviť tento odhalený priestor.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre