Väznica Alcatraz svojho času poskytovala ako jediná svojim väzňom teplú sprchu a malo to veľmi dôležitý význam

3132
alcatraz fotografia
Photo by 27707 Pixabay

Populárna väznica Alcatraz bola svojho času domovom pre tých najnebezpečnejších zločincov vo federálnom systéme. Bola typická tým, že bola na ostrove a inak ako po vode alebo po vzduchu cesta neviedla. V roku 1963 bola väznica Alcatraz zatvorená a dnes už je vidno, že sa na nej podpísal čas a príroda.

Pôvodne slúžila ako pevnosť ale kvôli tomu, že bola odrezaná od civilizácie chladnými a silnými prúdmi, nebolo to vhodné. Federálnou väznicou sa Alcatraz stal v roku 1934, keď narastala kriminalita počas prohibície.

Naraz tam bolo vždy uväznenych asi 300 tých najhorších zločincov. Svoje si tam odsedeli mená ako Al Capone alebo George „Machine Gun“ Kelly.

Zaujímavosťou však je, že to bolo v tomto čase jediná väznica, ktorá svojim väzňom poskytovala teplú sprchu, dôvod však nebol vôbec humanitárny. Horúce sprchy mali za úlohu zabrániť útekom z väzenia. Po tomto bolo takmer nemožné prežiť pri úteku chladné vody San Francisca.

A zrejme to veľmi dobre fungovalo. Väznica nemá záznam o úspešnom úteku. O útek sa pokúsilo 36 väzňov, 23 bolo chytených pri úteku, 6 bolo zastrelených a dvaja sa utopili. Posledných 5 sa nikdy nenašlo a oficiálne boli označení za „nezvestných a pravdepodobne utopených„.

Video – Prehliadka Alcatrazu z roku 2015:

 

zdroj: wikipedia

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.