Vedci objavili hlavu zvieraťa starú 40 000 rokov a predpokladajú, že ide o starovekého vlka

1256

Vedcom sa podaril ďalší veľký objav. Odkryli hlavu pravekej šelmy, ktorá obývala túto zem pred 40 000 rokmi. Odborníci sa domnievajú, že ide o vlkovité zviera a jeho existencia siaha do obdobia pleistocénu. V takomto stave sa zachovalo vďaka mrazivým sibírskym teplotám.

Foto od youtube

Výskumní pracovníci sú teraz pripravení vykonať sériu testov, aby zistili, či hlavu mu sťal staroveký lovec a držal si ju ako trofej, alebo je za tým niečo iné. Vedec Dr. Albert Protopopov, odborník na pozostatky zvierat z éry mamutov, povedal: „Je to určite vlk. Je zrejmé, že najmä farba srsti mätie ľudí, a preto si myslia, že je to medveď.“ Podľa odborníkov existuje niekoľko zvláštnosti. Medzi nimi je napr, aj to, že hlava je väčšia ako majú terajší vlci, čo naznačuje, že by to mohol byť dôkaz o zaniknutom poddruhu.
Odborníci sa teraz vrátia na miesto, kde sa našla hlava a budú hľadať aj ostatné pozostatky tela.

„Myslíme si, že hlava bola oddelená v dôsledku pohybu ľadu,“ povedal Dr Protopopov. Dodal však, že vedci nevylučujú ani možnosť, že toto zviera bolo ulovené. „Potrebujeme experta na stopy, ktorý to podrobne preštuduje pod mikroskopom. Momentálne na tom pracujeme. Na mieste sa nenašli žiadne ďalšie časti tela vlka, ale plánujeme ďalšiu expedíciu, aby sme to miesto detailne preskúmali,“ dodal.

Foto od youtube

Po náleze sa začali šíriť fámy, že oddelená hlava mohla patriť mýtickému medveďovi. No doktor vysvetlil, že hnedasté sfarbenie je spôsobené tým, že strávil toľko času v permafroste. Skutočnú farbu však uvidia až vtedy, keď hlavu umyjú. Vďaka tomu získajú informáciu aj o tom či boli vlčiaky v období pleistocénu sivé alebo tmavé.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre