Vedci skúmali ako vidia svojich rodičov malé deti.

2372

Mnoho rodičov niekedy nerozumie, prečo ich dieťatko niekedy na ich výraz tváre reaguje a niekedy nie. Vedeli ste však, že to ako dieťa vníma vašu emóciu záleží z veľkej časti aj na vzdialenosti v akej sa od neho nachádzate?

Univerzita Psychológie v Nórsku spolupracovala so švédskou univerzitou Upspsala na výskume, ktorý mal objasniť ako malé deti vnímajú emócie svojich rodičov v závislosti od vzdialenosti.

Dieťa teda dokáže rozlíšiť emóciu do maximálnej vzdialenosti 30cm od väčších vzdialeností – 60cm a viac má dieťatko už problém rozoznať akú náladu jeho rodič má.

Nasledujúci obrázok to dokonale vystihuje

tabulka

 

Celý výskum prebiehal na základe videokamery pričom reakcia dieťaťa bola indikátorom, či danú emóciu vníma alebo nie. Deti sú tiež schopné napodobňovať emócie svojich rodičov už od prvých dní, avšak neznamená to, že skutočne vedia, čo vyjadrujú. V skratke ak si chcete byť istý, že vás vaše dieťatko vidí nakloňte sa k n nemu bližšie.

 

zdroj

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre