Veľkolepý Londýn oznámil, že do októbra 2018 bude na 100% poháňané elektrickou energiou z obnoviteľných zdrojov

504

Mesto Londýn má veľkolepé ciele. A to, či ich dodrží, uvidíme už túto jeseň. Chystajú sa totiž stať ekologicky oveľa čistejším mestom a výraznou mierou pomôžu k zdravšej klíme. Mesto bude totiž využívať iba energiu z obnoviteľných zdrojov. Je to výborná správa a takto pôjde Londýn príkladom ďalším mestám a aj štátom.

london fotografia
Photo by Free-Photos

Mesto Londýn oznámilo, že do októbra 2018 bude na 100% poháňané obnoviteľnou elektrickou energiou. Podľa vyhlásenia, ktoré vydal vládny orgán „Square Mile’s“, plánuje mesto realizovať túto zmenu inštaláciou solárnych panelov na všetky budovy, ktoré sú vo vlastníctve štátu.

Solárne zariadenia sa budú údajne prelínať v 6 štvrtiach Londýna a zaberú plochu asi 4 500 hektárov, pokryjú niekoľko budov vrátane akadémii a obchodov.

„Toto je veľký krok pre spoločnosť City Corporation a demonštruje náš záväzok vytvoriť oveľa sociálnejšie, environmentálnejšie a zároveň veľmi zodpovedné podnikanie,“ povedala Catherine McGuinnessová, predsedníčka výboru pre politiku a zdroje mesta.

„Vytváraním vlastnej elektrickej energie a investovaním do obnoviteľných zdrojov sa takto snažíme pomôcť splniť medzinárodné a národné energetické ciele.“

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre