Dnes všetkým známa spoločnosť Victoria’s Secret bola pôvodne založená mužom a to z veľmi zaujímavého dôvodu

1854
foto: Wikimedia

Dnes všetkým známa firma Victoria’s Secret vnikla pôvodne ako niečo úplne iné, čím je dnes. Prečítajte si krátky príbeh, ako to celé začalo.

Zakladateľom tejto firme bol muž menom Roy Raymond, ktorého k tomu viedla jedna nepríjemná skúsenosť. 8 rokov pred založením Victoria Secret bo veľmi zahanbený, keď nakupoval spodné prádlo pre svoju ženu v obchodnom dome.

Keď sa obhliadal spať na tento zážitok, hovorí o tom, že na neho z regálov číhali škaredé nylonové nohavičky s kvetinovými vzormi a froté župany. Navyše so všetkými pohľadmi od predavačiek v obchode sa cítil ako nevítaný hosť.

foto: Wikimedia

Roy študoval trh s dámskym prádlom 8 rokov a nakoniec si požičal $40,000 od rodičom a $40,000 od banky, aby založil Victoria’s Secret. Obchod s dámskym prádlom, kde môžu pohodlne nakupovať aj muži.

V prvom roku vyrobila spoločnosť $500,000, čo bolo dosť na to financovanie rozšírenia až na 4 nové obchody. Victoria’s Secret sa stala jednou z najlepších spoločností na trhu spodného prádla pre ženy.

Táto jeho filozofia predávať dámske prádlo mužským zákazníkom bola ale obmedzená a tak po 4 rokoch fungovania začala firma prerábať. To viedlo k bankrotu a firmu predal za $1 milión Leslie Wexner

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre